kam sa ukladá lokalizácia?

Sekcia: Konfigurácia 28.06.2011 | 21:31
Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
zdravím. Mám možno debilnú otázku. Stiahol som si novú verziu avlinux(debian), ide na nej perfektne nakonfigurovat lokalizácia. Ale aplikácie nefungujú tak ako v predošlej verzii, do ktorej sa mi ale slovenčinu nepodarilo dať. Tak ma zaujíma. Existuje nejaký adresár do ktorého sa tá lokalizácia ukladá? Ktorý by som mohol zkopírovať z nového systemu do starého? Keď je to blbosť, tak ma nebite prosím.:)
    • Re: kam sa ukladá lokalizácia? 28.06.2011 | 21:33
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      no toho je viac. čo chceš konkrétne lokalizovať? prostredie? nejaký program? atď... otvor synaptic, nájdi slovenčinu, nainštaluj a uvidíš čo urobí.
    • Re: kam sa ukladá lokalizácia? 28.06.2011 | 21:38
      WlaSaTy   Návštevník
      /usr/share/locale/

      ale je to blbosť prehadzovať. rôzne verzie programov nemusia korektne spolupracovať s lokalizačnými balíkmi z iných verzií.
      • Re: kam sa ukladá lokalizácia? 28.06.2011 | 21:43
        Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
        no synaptic som samozrejme skúšal ako prvý. A potom rôzne návody. Podarilo sa mi to čiastočne poslovenčit, ale fakt čiastočne. Tak ma napadlo či by sa to nedalo skúsiť takto. To znamená že lepšie by bolo poslovenčit jednotlivé programy? Potrebujem len gimp, openshot a office. To sa dá?
        • Re: kam sa ukladá lokalizácia? 28.06.2011 | 21:46
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          žiadne také. hoď do synapticu slovo slovak a rôzne language packy čo to nájde nainštaluj.
          • Re: kam sa ukladá lokalizácia? 28.06.2011 | 21:48
            Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
            Stanko, to nehrozi. Nie sú tam. Možno majú nejaké špeciálne zdroje, ja neviem. Možno by som mohol pridať zdroj na príslušný debian asi, nie? Skúsiť lokalizáciu a potom ho zrušiť. Je to riesenie?
            • Re: kam sa ukladá lokalizácia? 28.06.2011 | 21:58
              Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
              a tiež by ma zaujímalo, že keď vlc píše že mám doinštalovať nejaký alsa-lib či čo, prečo ho neviem nájsť v synapticu.
            • Re: kam sa ukladá lokalizácia? 28.06.2011 | 22:03
              WlaSaTy   Návštevník
              Skús pohľadať balíky ktoré majú v názve *-l10n-sk. Nikdy som nechápal prečo sa ľudia snažia lokalizovať balíky v distribúciách a nie priamo programy u výrobcov. Otázkou je, či má debian v sebe metabalík ktorý umožní automatické nahodenie určitej lokalizácie pre všetky programy. Ale, to je už aj s odpoveďou asi v príručke k debianu.
              • Re: kam sa ukladá lokalizácia? 28.06.2011 | 22:11
                Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
                no áno, tá nová verzia sa pýta na lokalizáciu už pri inštalácii ako každé vychované distro. Tá predchádzajúca nie. Takže bude šikovnejšie preložiť tie samotné programy?
                • Re: kam sa ukladá lokalizácia? 28.06.2011 | 22:13
                  Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
                  som v robote, píšem cez mobil, takže výpis žiaľ teraz nedám.
                • Re: kam sa ukladá lokalizácia? 28.06.2011 | 22:19
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Pokiaľ to chceš domov, tak porozmýšľaj nad novou verziou. Je to rozumnejšie. A pokiaľ to chceš do práce, tak nechápem podstatu otázky. Lokalizácia je pre správcu nepotrebná záťaž (aktuálna dokumentácia a tony návodov asi nebudú v hlaholike) a terminal server pre užívateľov by som takto nerozbíjal.

                  PS.: nová verzia pri debiane má iný význam ako v iných distribúciách.
                  • Re: kam sa ukladá lokalizácia? 28.06.2011 | 22:32
                    Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
                    chcem to domov a to čisto kôli openshot video editoru. To je distro v ktorom ide totálne bez problémov, svižne, bez sekania. No a v novej verzii, tej lokalizovanej, ide na úrovni ubuntu, čiže blbo. Takže radšej by som to staršie disto. Ale nebudem špekulovať, pokiaľ by to malo byť také komplikované. Nechám si avlinux čisto na openshot a ostatné veci budem robiť na druhom disku.
                    • Re: kam sa ukladá lokalizácia? 29.06.2011 | 22:14
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Tak v tomto prípade by sa dalo vyskúšať podhodenie toho priečinka, ale sprav si pred tým zálohu disku cez nejaký nástroj na to určený aby si nestrácal viac ako pol hodinu pri pipadnej potrebe reinštalácie. Alebo, prehodenia toho priečinku naspak.