Voip wifi router

Sekcia: Hardware a Drivery 04.07.2011 | 20:08
Avatar Pali   Používateľ
Ahojte,

hladam voip wifi router ktory bude obsahovat:
* integrovana SIP brana s RJ11 telefonnym vystupom (staci jeden)
* minimalne 4x RJ 45 LAN
* min. 1x RJ45 WAN
* wifi AP podporujuce 802.11 N (s rozumnou konfiguraciu WPA2)
* podpora multicastov a IGMP proxy
* upnp + manual port forwarding (ci iptables)

zatial sa mi vsak nepodarilo najst takuto funkcnu skatulku. Mam Cisco WRP400, ktory podla papierov toto vsetko podporuje (az na wifi N).
Avsak upnp funguje iba 1 minutu (!) a multicasty to prepusta maximalne jeden den. Podobne je na tom aj SIP brana, vydrzi cca 1 den, potom mi hovory zacnu vypadavat.
Po viac ako jednom dni sa zacne spomalovat aj rychlost internetu... Po vypnuti a zapnuti zariadenia sa situaci opakuje. Nepomaha ani vyresetovanie do factory settings a ani FW upgrade.

Toto zariadenie som uz mal 2x menene avsak vzdy ten isty problem. Preto hladam nejake zariadenie co splnuje vyssi popis a je funkcne (nie len na papieri). Zial ziadne ine zariadenie ako Cisco WRP400 som nenanisel :(

Neviete mi niekto poradit najaku takuto skatulku? Rad by som mal nieco co funguje.
    • Re: Voip wifi router 05.07.2011 | 15:06
      Avatar mmatko   Používateľ
      neviem, ci najdes pozadovany produkt, ale skus pozriet znacku zyxel - max. spokojnost...
      • Re: Voip wifi router 06.07.2011 | 22:22
        Avatar Pali   Používateľ
        zyxel som uz pozeral ale nic som nenasiel. mozno som ale zle hladal, ale neviem v akej sekcii mam hladat taketo zariadenie (wifi router, SIP brana, voip).
        • Re: Voip wifi router 25.08.2011 | 23:43
          brano   Návštevník
          Tipy (mozno nie vsetko splnaju)
          D-LINK DVA G3671B (asi iba papierovo, mne niesiel rozchodit)
          Zyxel P-2612HW alebo T-com DrayTek Vigor 2700VG (tieto chcem este odtestovat)
          • Re: Voip wifi router 26.08.2011 | 09:27
            matusso   Návštevník
            Ano, vigor je velmi dobra hracka :o) Osobne odporucam, i ked asi nesplna uplne vsetko, o co by si mal zaujem tu najdes ten Vigor