2 routre

Sekcia: Hardware a Drivery 05.07.2011 | 21:42
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
mam jednoduchu otazku, na ktoru dufam ze viem odpoved ale nechcem sa unahlit

mam doma wifi modem od t-comu (d-link dsl-2641R) a chcem si prikupit druhy wifi router (kvoli pokrytiu zahrady (velka zahrada)

otazka je bude fungovat to ze novy wifi router zapojim sietovym kablom do jedneho z LAN portov na wifi modeme ?? - teda kabel pojde z LAN1 portu na tcomackom modeme do WAN portu na novom routri (ako keby z jedneho z tcomakckych sietovych modermov glitel)

a teda budem mat 2 siete (jednu pre dom a druhu pre zahradu)

doteraz som ho prenasal a uz ma to nebavi
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: 2 routre 05.07.2011 | 22:12
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Mozes mat 2 siete, ale taktiez si to mozes spravit ako jednu s dvoma vysielacmi. Ak im das dostatocne blizke frekvencie (a samozrejme rovnake SSID a dalsie nastavenia), tak sa potom klienti automaticky budu prepinat na ten, ktory mi v danom momente lepsi signal. Cize mozes si pustit nejaky film vyzdielany z domaceho windows media servera na iPade a prejst potom na zahradu bez toho, aby sa film prerusil :)
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: 2 routre 05.07.2011 | 22:18
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        to vobec nepotrebujem, 2 rozne siete su v pohode
        teda mozem to chapat ako odpoved ANO na moju povodnu otazku ?
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: 2 routre 06.07.2011 | 01:42
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Ano
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: 2 routre 06.07.2011 | 11:22
      WlaSaTy   Návštevník
      Pokiaľ len chceš použiť nový router ako rádiovú predlžovačku a rozšítiť tak dosah terajšej siete, tak to teoreticky nemusǐš ani káblom spájať. Ten nový router stačí len pripojiť na sieť a nakonfigurovať ho ako predlžovačku. Potom Ti ostane jedna pôvodná sieť. Ale, rýchlosť a odozvy môžu byť horšie, takže kábel je rozumný nápad.
      • Re: 2 routre 06.07.2011 | 14:49
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        o wds som cital, ale mam doma nepouzity dlhy sietovy kabel

        ozaj neviete kde by som mohol dat opravit wifi router od SMC ?? v okoli Banskej Bystrice ??
        pravdepodobne zhorel od uderu blesku (nie adapter - blesk presiel po telefonnej sieti)
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: 2 routre 06.07.2011 | 15:05
          WlaSaTy   Návštevník
          Integrované obvody sa zvykli opravovať v JZD Slušovice, v ćeskoslovensku. Ale neviem či dokázali opraviť aj polovodiče NN do ktorých bolo pustených niekoľko kilovoltov z blesku. Teraz je už asi neskoro hovoriť o bleskoistke ktorá sa bežne montuje ako súčasť predlžovačiek s prepeťovou ochranou.
          • Re: 2 routre 06.07.2011 | 21:05
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            prepatovu ochranu mam na vsetkych elektrickych spotrebicoch, rovnako ako hromozvody na dome
            ale telefonne kable su chranene len pred 1 z telefonov pevnej linky

            blesk odpalil modem, router, splitter, a 2 dalsie telefony pevnej linky

            mimochodom, ten router sa zapne a asi polhodinu aj funguje ale potom sa zohreje na takych 70 stupnov a zatuhne (pomaha len vychladenie a reset do tovarenskych nastaveni) to sa opakuje
            preto som dufal ze by sa mozno dal opravit
            ale za 20 alebo 30 uz kupim novy a budem mat pokoj

            dakujem za odpovede
            vyriesene
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: 2 routre 07.07.2011 | 01:06
              Avatar mmatko   Používateľ
              d-linky sa dost prehrievaju (vlastna skusenost + web)... aj ked nie az tak, ako uvadzas...
              • Re: 2 routre 07.07.2011 | 13:17
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                d link je v pohode
                prehrieva sa SMC router , odpaleny
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: 2 routre 07.07.2011 | 20:25
              WlaSaTy   Návštevník
              Tie prepeťové ochrany na predlžovačkách už majú aj konektor na anténu a telefón. Akurát nemám DSL, takže neviem posúdiť. Ale, stálo by to za to.
              • Re: 2 routre 08.07.2011 | 11:36
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                od toho blesku to tam je, len doteraz ma to nenapadlo
                akurat chcem kupit ochranu len na telefonny kabel pre splitter a router
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment