Hra na slepu babu s xorg a xdm v archu :D

Sekcia: Konfigurácia 11.07.2011 | 00:27
Avatar listrdave Linux  Používateľ
Zdravim ludkovia, skusam si prave spojazdnit arch 2.6.39 a narazil som na mensi problem. Snazim sa si nainstalovat xdm a fluxbox .. problem je vtom ze akosi sa mi zda nejednotnost roznych zdrojov skusam to vsemi sposobmi a nic

nainstaloval som si najprv xorg:
xorg-server
xorg-xinit
xorg-apps
xorg-xauth
xorg-kbd-utils
xorg-server-utils

potom:
xorg-xdm
fluxbox

a drivery: xf86-video-intel, xf86-input-evdev

Nasledne som doplnil do /etc/mkinitcpio.conf -> MODULES="intel_agp i915"
vraj pre dany ovladac je to nutne

nasledne som si spravil: Xorg -configure a potom mv do /etc/X11/xorg.conf

v domovskom priecinku som si vytvoril xinitrc do ktoreho som potom napisal exec startfluxbox a nasledne chmod 700 .xinitrc. Potom som v /etc/inittab nastavyl id:5:initdefault a x:5:respawm:/usr/bin/xdm -nodaemon ... a zavrsil som to mkinitcpio -p kernel26

Mam pocit ze su to vsetky kroky ktore som asi spravil a vysledok bol ze to nenaskocilo .. neviete poradit co som nespravil resp nenainstaloval ? :)

Dakujem
    • Re: Hra na slepu babu s xorg a xdm v archu :D 11.07.2011 | 00:30
      Avatar default Debian  Používateľ
      co to je nenaskocil, isiel sa spustit xdm a vyskocila daka chyba, keby bolo mozne hodit sem error log
      R.K
      • Re: Hra na slepu babu s xorg a xdm v archu :D 11.07.2011 | 01:23
        Avatar listrdave Linux  Používateľ
        jedine co sa vypisalo bolo ze sa nenasiel alebo nieje gxi ci gxl ... nieco take ... ked som pozeral v xorg.conf ktory som vytvoril a prekopirovla z povodneho xorg.conf.new z prikazau Xorg -configure tak tam bolo Module gxi ... ale predpokladam ze zvhladom nato ze mam intel 945GM /GMS... tak tam asi ja mam mat i915 ... to bolo jedine ... a tiez neviem ci som nezabudol nainstalovat nejaku komponentu pre xorg resp. ci netreba nieco spravit s tym xf86-video-intel ... ako len ho nainstalovat
        • Re: Hra na slepu babu s xorg a xdm v archu :D 11.07.2011 | 01:25
          Avatar default Debian  Používateľ
          nie nahodou glx?
          R.K
          • Re: Hra na slepu babu s xorg a xdm v archu :D 11.07.2011 | 01:29
            Avatar default Debian  Používateľ
            ak to mas zle napisane tak to prepis na glx, takto:

            Section "Module"
            Load "glx"
            EndSection
            R.K
            • Re: Hra na slepu babu s xorg a xdm v archu :D 11.07.2011 | 01:31
              Avatar listrdave Linux  Používateľ
              hej hej presne to mi tam vzdy vytvara z toho Xorg -configure ... no a ja ani neviem co je to a ... to mi tiez nato vypisovalo ze to neviem najst.. je to driver?
              • Re: Hra na slepu babu s xorg a xdm v archu :D 11.07.2011 | 01:36
                Avatar default Debian  Používateľ
                nie glx je opengl rozsirenie pre xorg, je to potrebne napriklad pre kompozitory, a niektore hry, najprv by som skusil to dat cele prec, pretoze to pre chod toho fluxboxu ci to tam davas nieje potrebne, len schvalne ci je to tym, odstran to cele ak tam v tom modules uz nic nemas , alebo to daj ako komentar tak ze pred to pridas # , pred kazdu cast , takto:

                #Section "Module"
                #Load "glx"
                #EndSection
                R.K
              • Re: Hra na slepu babu s xorg a xdm v archu :D 11.07.2011 | 01:41
                Avatar default Debian  Používateľ
                toto by mal byt tvoj problem (klikni sem)
                R.K
                • Re: Hra na slepu babu s xorg a xdm v archu :D 11.07.2011 | 01:49
                  Avatar listrdave Linux  Používateľ
                  no hned to idem aj skusit ci to tak naozaj je :)
                  • Re: Hra na slepu babu s xorg a xdm v archu :D 11.07.2011 | 02:01
                    Avatar m4jkl   Používateľ
                    a nehadze ti to fluxbox exception? :)
                  • Re: Hra na slepu babu s xorg a xdm v archu :D 11.07.2011 | 02:06
                    Avatar listrdave Linux  Používateľ
                    to je ale v prdeli ... nakoniec mi stacil iba obycajny koment .. :D :D

                    Dakujem velmi pekne :) hned som o krok blizsie funcnemu a plnohodnotnemu systemu :D
                    • Re: Hra na slepu babu s xorg a xdm v archu :D 11.07.2011 | 02:15
                      Avatar default Debian  Používateľ
                      vyborne, len mam otazku, budes chciet pouzivat compiz, alebo daky program na efekty, alebo hrat dake 3D hry? ak nie tak mozes tuto temu oznacit za vyriesenu
                      R.K
                      • Re: Hra na slepu babu s xorg a xdm v archu :D 11.07.2011 | 03:05
                        Avatar listrdave Linux  Používateľ
                        :D ... zabudol som ju odfajknut :) ... nie myslim ze fluxbox a compiz resp 3D hry akosi nejdu k sebe :D
                        • Re: Hra na slepu babu s xorg a xdm v archu :D 11.07.2011 | 11:30
                          Avatar default Debian  Používateľ
                          ale keby nahodou si potreboval to glx, tak by malo pomoct nainstalovat libgl , a potom by to uz malo ist aj ten modul, inak dokym to nevyuzivas (openGL aplikacie) nemusis to riesit...
                          R.K