kupa routra

Sekcia: Hardware a Drivery 13.07.2011 | 16:34
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
rozhodol som sa kupit router a pomohla by mi pomoc
idem obejednavat nejake veci zo stranky epicom.sk tak by som router rad pridal k objednavke (usetrim za postovne)

na router sa bude pripajat 1 desktop kablom, 1 MMC kablom, 3 notebooky, a 3 telefony a iPad bezdrotovo (obcas aj vsetky naraz)
chcem nieco s N technologiou (300Mb/s) lebo notebooky ju podporuju a casto pouzivam vnutornu siet
dobrym dosahom (dom + zahrada)
okolo 30€

mne sa pacia tieto:
1.http://www.epicom.sk/detail-produktu/belkin-n-wireless-internet-router-4xlan/31078/
2.http://www.epicom.sk/detail-produktu/tenda-w307r-wifi-n-300-router-4xlan-2xextant/31402/
3.http://www.epicom.sk/detail-produktu/well-wrc7000-n-wifi-gw-ap-klient-wds-mesh-rep-300/30767/

co poviete, ma niekto nejake skusenosti ??
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: kupa routra 13.07.2011 | 17:38
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      pozri si specifikacie a rozhodni sa podla

      -cpu frekvencie
      -moznosti nahodenia openwrt/dd-wrt :-)

      osobne mam wl500gp asus a max. spokojnost. tento tyzden sa mi dostal do ruk router za 30e - siel pomaly net, dlhy reponse, nevyhovoujuce web rozhranie (chybali rozne nastavenia). nahradil som ho mojim a vsetky problemy zmizli. obetuj 100e za router pokial to myslis vazne
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: kupa routra 13.07.2011 | 18:13
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        uz jeden lacny modem/router mam a postacuje (od t-comu) a aj 50€ mi je vela - kedze to nie je nutnost
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: kupa routra 13.07.2011 | 18:26
        dash   Návštevník
        Mozem potvrdit samox86-ove slova. Mam podobnu skusenost s routrom, ktory bol lacny. Hlavny problem bol ten nekonecne pomaly response :)
        • Re: kupa routra 13.07.2011 | 19:09
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          ten belkin sa predava aj za 70€ (v elektre oproti mojmu domu)
          asi kupim ten

          vsimol som si ze pri routroch je oznacovane prijem (gain) anteny 5dBi a niektore ine maju 2dBi aky realny rozdiel tam je ??
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: kupa routra 13.07.2011 | 21:27
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            kamarat mi ponukol presnetento za 50€

            co poviete nan ??

            bude mat dostatocny rozsah ak ked nema externe anteny ??
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: kupa routra 13.07.2011 | 22:57
      senux   Návštevník
      Ak to chces mat poriadne a spolahlivo tak si najskor nasetri,ja by som pozuzil router board, model sa da vybrat podla tvojich poziadaviek, je to spolahlive, dobre konfigurovatelne, k tomu nejaku Nkovu kartu a antenku. To by mohlo byt riesenie ale nie je to za par eur, vsetko nieco stoji.
      • Re: kupa routra 14.07.2011 | 00:35
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        toto ani zdaleka nie je pre mna priorita, ked sa rozhodnem minut uspory tak si radsej kupim polohovatelnu sedlovku albo novy presmykac na bajk ako router za 150eur
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: kupa routra 14.07.2011 | 16:25
          WlaSaTy   Návštevník
          Tiež si myslím. Tvojom prípade asi nebudeš pripájať niekoľko dedín, takže routerboard je kanón na vrabce. Otázkou je čo všetko budeš chcieť od routeru. To pokrytie je pri tých prťatých anténkach mizerné, takže je vhodné rozmyslieť si či tam nepripojiš výkonnejšiu externú anténu. Ja mám Asus WL500GP2, ale práca s externým diskom do neho pichnutým je utrpením. Prehrávať z neho sa dá, ale presúvať naň, ... Pokrytie mi hodí aj na záhrade, ale viac ako nejaké stránky, počasie alebo mapové dlaždice som neskúšal. Nemal som dôvod.

          Keby si chcel ušetriť elektriku pri zdielaní dát z/do MMC a dať disk priamo do routra, tak si vyber niečo čo aj reálne zvláda viac ako cca 12Mbps.
          • Re: kupa routra 15.07.2011 | 12:23
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            MMC bude pripojene len na stremovanie (DLNA, UPNP), vacsie subory tam davam cez e-sata

            pripojene budu 3 NTB a 3 telefony a jeden desktop
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: kupa routra 15.07.2011 | 12:24
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              viac menej som sa rozhodol pre ten belkin, ma niekto nejake skusenosti ??
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: kupa routra 24.03.2012 | 23:01
                niko   Návštevník
                Ja by som ti poradil well wrc7000 n , ma N rychlost slušný dosah a nie je drahý. 2 externé anteny 5 db a vela funkcii...Spokojnosť..