problém s tlačiarňou

Sekcia: Hardware a Drivery 14.07.2011 | 12:36
tomy   Návštevník
Zdravím

mám Fedoru 15 a chcel by som pripojiť tlačiareň Canon MF3220 i-sensys prostredníctvom USB.

ktorý ovládač by ju mohol spojazdniť ? na stránkach výrobcu som ovládač nenašiel, ani sa mi nepodarilo nič rozumné "vygoogliť"
- v zozname som vhodnú nenašiel

v súčasnosti mám nainštalovanú Infoprint 1312


Ďakujem
    • Re: problém s tlačiarňou 14.07.2011 | 15:34
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: problém s tlačiarňou 14.07.2011 | 18:29
      jkp_   Návštevník
      tu si skusal?
      http://software.canon-europe.com/
      • Re: problém s tlačiarňou 14.07.2011 | 21:20
        tomy   Návštevník
        ten topic som pozeral,

        na stránkach Cannon nie je bohužiaľ nič


        • Re: problém s tlačiarňou 15.07.2011 | 12:52
          WlaSaTy   Návštevník
          Pokiaľ tá tlačiareň nepoužíva nejaký štandardný jazyk (PCL, postscript, ...) tak asi chápeš prečo sa spoločnosť Canon zrieka zodpovedností spojených s dodaným software. Najmä ak ho nedodáva a nezverejňuje ani špecifikácie aby ten SW mohol niekto urobiť. Google je v tomto prípade zahltený SPAMom, takže sa to v ňom asi vieš ako vyhľadáva.

          ohĺadne infoprintu, tak dané na kľúčové slovo má copyright komerčná spoločnosť Ricoh ktorá má helpdesk na inej stránke.
          • Re: problém s tlačiarňou 15.07.2011 | 14:57
            tomy   Návštevník
            dík za informácie

            zostáva počkať, neviem ako tá tlačiareň "komunikuje"
            • Re: problém s tlačiarňou 15.07.2011 | 15:31
              WlaSaTy   Návštevník
              pokiaľ máš iný os v ktorom to tlačí, tak by sa na todalo pozrieť. ale neviem či na tom pôjde skener.
              • Re: problém s tlačiarňou 15.07.2011 | 23:27
                tomy   Návštevník
                skener ma moc nezaujíma,


                už som to tuším písal,našiel som nejaký popis o ovládači LBPxxxx,len tam sa večne otvára stránka s nevhodným obsahom :-)) - ruská
                • Re: problém s tlačiarňou 18.07.2011 | 12:47
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Nezabezpečené fórum do ktorého napchali boti reklamu na zaručene pravé hodinky, kvalitné lacné a značkové medikamenty a na excelentné stránky pre dospelých ktoré požadujú overenie že si dospelý pomocou čísla kreditky ktorú zaručene nezneužijú? to sa stáva keď si niekto urobí fórum na phpBB a zabudne naň.

                  Inak. Nejaký návod som videl aj ja, ale chcelo to boch vie ako staré balíky ktoré sa už nedali stiahnúť. A živiť kôli alternatívnemu prestarnutému systému vo virtuálke časť železa navyše mi nepripadá moc vhodné. Kedysi sprístupnil nejaké ovládače Áziijský Canon, ale to už zakapalo.
                  • Re: problém s tlačiarňou 19.07.2011 | 20:09
                    tomy   Návštevník
                    neleziem na tú stránku, nie je to dobré -