Init

Sekcia: Konfigurácia 16.07.2011 | 21:53
Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ
Ahojte, neviem kde som mal túto tému šúpnuť, tak som ju dal tu.
Robím vlastné distro na jadre 2.6.29.
Pri boote mi vypíše: Kernel Panic - not syncing: Attempted to kill init!
Angličtinu celkom viem takže mi došlo že ten proces init sa snažilo niečo zabiť... ako to fixnúť?

:)
    • Re: Init 16.07.2011 | 22:23
      Avatar default Debian  Používateľ
      kolko mas toho za sebou, skusal su uz aspon arch alebo gentoo ? alebo nieco vies o jadre a o tom ako spolupracuje s hardwarom, takych problemov este mat budes kopu ak ides len tak skusit spravit vlastne distro, podla mna ani neni sanca spravit nieco pouzitelne ak si na tom sam, zbitocne s tym stracas cas , viem ze to znie zaujimavo mat vlastny system, len to neni len tak vies, najprv skus zlozitejsie distra a nauc sa ako ten system pracuje a az potom skusaj tvorit nieco vlastne, toto ti tu povie zrejme kazdy :)
      R.K
      • Re: Init 16.07.2011 | 22:32
        Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ
        Žiadal som o radu. Jednoducho si chcem skúsiť aké to je OMG.
        :)
    • Re: Init 16.07.2011 | 22:35
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Init 16.07.2011 | 22:41
        Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ
        Vďaka, snáď to pomôže
        :)
    • Re: Init 18.07.2011 | 09:51
      dusan   Návštevník
      A co za init pouzivas? /sbin/init alebo /linuxrc ? Ak nejaku binarku skontroluj cez ldd ci ma vsetky kniznice ktore potrebuje. Tiez treba nejak updatnut cache kniznic (ldconfig a -r prepinac). Na zaciatok by som odporucil rozchodit /linuxrc s nejakym malym statickym shellom:

      #!/bin/ash
      echo "hello world"
      /bin/ash
      • Re: Init 22.07.2011 | 21:11
        Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ
        ahoj, /sbin/init...
        :)