Vyhodna tlaciaren - ktora

Sekcia: Ostatné 21.07.2011 | 15:56
Avatar chaser Debian  Používateľ
Caute, zhanam tlaciaren, doteraz som mal Cannon IP 3000, bol som s nou spokojny ale z technickych pricin potrebujem novu :)
Zhanam cosi podobne, do coho stoji novy cartridge 2-3 EUR. Samozrejme nie originalny. Mohla by byt aj laserova. Ale aby bola cim vyhodnejsia tlac. Teraz ma farba na stranu vysla asi na 1 cent. A netusim co kupit teraz. Nevedela by mi nejaka dobra dusa poradit cosi vyhodne ? Za odpovede vopred dakujem :)
    • Re: Vyhodna tlaciaren - ktora 21.07.2011 | 20:54
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ahoj,
      Zhodou okolnosti ja som tiež musel tento týždeň riešiť kúpu novej tlačiarne. Mal som starú už skkoro 7 ročné multifunkčné od HP. Teraz som si zase vybral HP, lacné a má to aj wifi je to táto HP DeskJet 3050 WIFI. Nemal som problém s ňou, tlačí a skenuje aj cez wifi. Jedine som si musel nahodit ip pre tlač vo viste (pevne IP), nechcelo sa mi laborovať pod linuxom. Ovládač v linuxe sa cez USB nevedel nastaviť IP, alebo možno ja :) . Všeobecne HP má dobrú podporu pod Linuxom.
      • Re: Vyhodna tlaciaren - ktora 21.07.2011 | 21:03
        Avatar chaser Debian  Používateľ
        U HP je problem s neoriginalnymi naplnami a na originalne niesu financie. Nepozeram ani na ovladace kedze tu tlaciaren podrebujem pre userov klikajucich v komercnych :( OS.
        • Re: Vyhodna tlaciaren - ktora 24.07.2011 | 11:22
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          mám doma jednu, ktorej by som sa chcel zbaviť. má to náplň na tisíce strán a je stará, no plne funkčná laserovka. Jediný problém je v tom, že na to treba Dos/Win3x/Win9x/WinNT4/Win2000/WinMe. Na XP a novšom to nejde, rovnako ako nejde v Linuxe.
    • Re: Vyhodna tlaciaren - ktora 22.07.2011 | 13:37
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      ahoj,
      odporucam farebnu laserovu samsung tlaciaren.
      cena na stranu vyjde 3centy (cca 1SK po starom) pri originalnej naplni (cierny aj farebny tonner stoji rovnako). do canonu by som uz nikdy nesiel, mal som kedysi (jedine fotak od nich :D ). takisto samsung ma ovladace pre linux.

      http://www.alza.sk/samsung-clx-3185-d178825.htm

      toto je USB, ja mam networkovu (tlac z viacerych PC,treba si priplatit 90eur), lebo som lenivy clovek :-)

      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk