Postfix problem

Sekcia: Konfigurácia 26.07.2011 | 12:12
Avatar Marcel Budzák Ubuntu 6.06  Používateľ
Caute. Potrebujem surne pomoct. Vcera som sa pokusal na produkcny server nainstalovat freeradius. Co sa mi aj ako tak podarilo, ale pri konfiguracii som mal kus problemi tak som sa snazil menit verzie atd. a podarilo sa mi znefunkcnit postfix. Kedze som to nekonfiguroval ja vobec tento system nepoznam a co je najhorsie nefunguju mi vobec mail. Bezia tam 3 domeny je to dost pruser :( Preto hladam niekoho kto by mi stym pomohol. Pripadne aj financna odmena.

V logu som nasiel len nieco taketo:

Jul 26 09:55:54 admin postfix/error[11736]: 0E82C192AC41: to=<xxxx@gmail.com>, relay=none, delay=1049, delays=1049/0.03/0/0.01, dsn=4.4.1, status=deferred (delivery temporarily suspended: connect to 127.0.0.1[127.0.0.1]:10024: Connection refused)

Este doplnim ze posielanie a prijmanie mailov v ramci servra je tiez nefunkcne. Webmail je plne funkcny (prihlasienie, pisanie mailu), postfix admin taktiez, antispam web rozhranie maia tiez.
Prosim o pomoc. Dakujem!
    • Re: Postfix problem 26.07.2011 | 12:40
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      tak sem hlavne skus hodit main.cf z /etc/postfix, ked hodis aj master.cf tak tym nic nepokazis.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Postfix problem 26.07.2011 | 12:52
        Avatar Marcel Budzák Ubuntu 6.06  Používateľ
        Jasne pastnem ho sem. Len som zabudol napisat ze kazdu noc sa mi robi zaloha etc. Uz som obnovil aj cele etc z piatku. Restartoval server a nic :(

        Subori su sem:
        lv-net*sk/postfix.rar
    • Re: Postfix problem 26.07.2011 | 16:04
      WlaSaTy   Návštevník
      Pošta ma nikdy nezaujímala. ale na tom porte 10024 Ti počúral antivirák alebo čo? Ja len že asi nemáš všetky služby naštartované.
      • Re: Postfix problem 26.07.2011 | 16:41
        Avatar Marcel Budzák Ubuntu 6.06  Používateľ
        Takze problem bol v kontrole antispamom. Pri instalacii sa mi podarilo aktualizovat amavis a config bol stari. Preto nenabehol korektne. Postupoval som takto:
        podla navodu:

        srv:/etc/amavis# mv amavisd.conf.disabled amavisd.conf
        srv:/etc/amavis# /etc/init.d/amavis start
        Starting amavisd: amavisd-new.

        a potom som restartoval vsetky potrebne sluzby (amavisd, Spamassassin, ClamAV). Odkomentoval content_filter (ktorim som predtim vyluicil kontrolu spamu) .. Restartol postfix a vsetko ide bez problemov..
        • Re: Postfix problem 26.07.2011 | 18:27
          WlaSaTy   Návštevník
          Takže nie antivirák, ale antispam to bol :-)

          Na margo komercie. Na najbližšej sešlosti môžeš pred niekoho postaviť drink. A je na Tebe, koho si vyberieš.
    • Re: Postfix problem 26.07.2011 | 16:28
      teiwaz   Návštevník
      Skus ci pocuva
      
      server:~# netstat -tap | grep 10024
      tcp        0      0 localhost:10024         *:*                     LISTEN      21762/amavisd (ch10