Problem LILO

Sekcia: Konfigurácia 04.10.2005 | 14:27
- ScoRpio -   Návštevník
No..pustil som sa do instalcie slackware 10.2... instalacia prebehla korektne. Uz som aj zistil v com som robil stale chyby pri instalcii 10.1.... pri starte nenabehne ziadny boot manager len sa to automaticky prepne na spustanie win xp. pred tim som mal problemy so slackom a ked som vracal "povodny" stav disku a aby som sa dostal vobec do win xp som pouzil recorvery conzolu kde som pouzil prikaz fixmbr a fixboot. môzu mat tie prikazy neico splocone s tim preco mi nebere zavadzanie boot manager lilo ?? tie fixi som pouzil pred instalaciu slacku 10.2...
    • Re: Problem LILO 18.09.2005 | 12:22
      Avatar nardew debian  Používateľ
      ked si si nakonfiguroval lila, zadal si v konzole prikaz lilo? ten sposoby, ze sa aktualne nastavenia lila zapisu do mbr
      • Re: Re: Problem LILO 18.09.2005 | 12:31
        - ScoRpio -   Návštevník
        Pri instalcii som dal automaticke nastavenie.
        • Re: Re: Re: Problem LILO 18.09.2005 | 13:59
          Avatar nardew debian  Používateľ
          a vybral si vtedy, nex sa lilo zapisuje na diskovy oddiel alebo do mbr?
          • Re: Re: Re: Re: Problem LILO 18.09.2005 | 15:22
            - ScoRpio -   Návštevník
            Mal som na vyber bud do mbr alebo do root...ja som vlastne instaloval slack na 2x..raz som dal do mbr raz do root pariticie nejake super particice ci co..nuz a ani jedno nepomohlo... neda sa lilo zavies nejak externe alebo nemusim prepnut v xp nejaku vec??
            • Re: Re: Re: Re: Re: Problem LILO 18.09.2005 | 15:29
              - ScoRpio -   Návštevník
              http://www.abclinuxu.cz/forum/show/101972
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem LILO 18.09.2005 | 16:25
                - ScoRpio -   Návštevník
                No... povedal som si ze spravim vsetko na novo..a pred tim vymazem mbr ..no a co sa nestalo ! vymazal som mbr a restartoval som ! a normalne nabehlo Xpcko ! aj s Vymazanou mbr !
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem LILO 18.09.2005 | 17:46
                  JaroS   Návštevník
                  No neudavas, ako mas rozdeleny disk a porobnejsie o tom, druha vec, doporucujem ti manualne zapisovat lilo, teda pri instalacii este, zvol si experta a postupne pridaj Linux - particiu...asi /dev/hda5, windows particiu...odhadujem ze ta je na /dev/hda1 a nastav do MBR ,ulozit LILO a hotovo.
                  Inac ked vymazes lilo, mbr sa kludne moze vratit do povodneho stavu a teda win(shit) ti nabehne., takze nic nove pod slnkom
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem LILO 18.09.2005 | 18:32
                  anonym   Návštevník
                  to co si spravil nebolo vymazanie, ale reinicializacia MBR po ktorej Win normalne nabehne
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem LILO 18.09.2005 | 19:59
                    Avatar - ScoRpio - http://Notes.MartinFrano.info  Používateľ
                    No dobre... teda stav je takýto... čo mam robiť? do slacku sa ako dostanem??? Ako mam zaviesť teraz externe lilo? da sa to vôbec??
                    http://Notes.MartinFrano.info
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem LILO 18.09.2005 | 20:15
                      123   Návštevník
                      Slack sa da spustat z prveho cd-cka , (ako pri zacati instalacie) ale treba tam opisat ten riadok co tam je: bare.i root=/dev/hda1 noinitrd ro , miesto hda1 dat disk kde je slack nainstalovany , (mozno pouzit bareacpi.i aby sa dal slack normalne vypnut) , lilo sa da potom nastavit prikazom liloconfig v konzole (ako root)
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem LILO 20.09.2005 | 21:35
                      Avatar maiky Slackware 10.2 a 11.0  Používateľ
                      ja som v sobotu instaloval na novy server slack 10.2 a nebol tam najmensi problem. na instal som pouzil kvoli sata raidu 2.6 jadro. lilo som bez problemov nahral na mbr. od dodavatela tam boli win03, a skutocne nebol ziadny problem. cfdiskom stacilo zrusit ntfs particie a nahradit ich linux part. raid je hardwarovy, radic lsi, vsetko maka tak ako ma. skus si pozriet v cfdisku, ktoru particiu mas ako boot, a popripade lilo nahrat s nejakym parametrom.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem LI 03.10.2005 | 18:50
                        Plato   Návštevník
                        Caute. Mam podobny problem. Mal som naistalovanu Fedoru 2 a WinXP. Po preinstalovani WinXP sa samozrejme prepisal aj MBR a tym sa zrusil zavadzac. Ako ho mam obnovit. Da sa cez Knoppix?
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proble 03.10.2005 | 23:52
                          mlp   Návštevník
                          ten linux by tam normalne mel byt (nejjednoduchsi je si pri instalaci nechat vytvorit bootovavi disketu), ale bez ni , zkus vlozit instal cd fedory ale "neinstaluj" mohla by tam byt nekde volba opravit distribuci (jako to bylo u mandrake) jinak hledat info na netu
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proble 04.10.2005 | 12:07
                          Avatar titanik mint  Používateľ
                          nabootuj z cd a napis linux rescue a riad sa dalej pokynmi co tam bude pisat (mandrake to mal urcite stacilo napisat rescue a potom po nabehnuti sa zobrazila ponuka a bolo tam aj obnovit lilo)
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proble 04.10.2005 | 14:27
                          limbi   Návštevník
                          tusim som ti uz niekde odpisoval. fedora core ma 4cd + rescue cd. Ak mas rescue cd, tak spusť komp z tohto cd. tvoja fedorka bude namontovana tusim do /mnt/sysimage. urob chroot /mnt/sysimage a si u seba. potom uz len oprav lilo/grub, neviem co pouzivas. ak rescue cd nemas, potom ako rescue cd moze sluzit niektore z instalacnych cd-cok. asi to prve. riad sa napovedou. ak ti to nenamontuje automaticky tvoju fedorku, tak to sprav rucne. vytvor mount point, teda nejaky adresar, napr. mkdir /mnt/mojastratenafedorka, potom si zisti, kde je, napr z /proc/partitions (tusim), namontuj, chrootni a oprav zavadzac pri lile tusim staci prikaz lilo a obnovi sa, pripadne s nejakym parametrom, ak mas grub, je to trocha zlozitejsie, ak si nebudes dat vediet rady, ohlas sa, kuknem sa na to, ako som to robil ja