Vsftpd login

Sekcia: Konfigurácia 01.09.2011 | 18:39
steve455   Návštevník
Zdravim, snazim sa rozbehat FTP server, vsetko mi ide, akurat neviem, ake su defaultne prihlasovacie udaje. Ked si povolim anonymous users, tak po prilaseni s menom anonymous a bez hesla, ma pripoji, ale prihlasit sa nejak ako normalny uzivatel neviem. Skusal som aj svoj login od servera a vselijake mozne kombinacie ale nic nefunguje. Ak sa tam mozem dostat? Pozeral som a mal by som tam niekde mat aj vsftpd_chroot_ls nejaky taky konfigurak, ale nikde tam nic take nemam akurat vsftpd.cfg. Dakujem.
Tak prisiel som nakoniec na to, ze prihlasuje len tych uzivatelov, ktory su aj v systeme, nie? No a ked som sa prihlasis so svojimi systemovymi udajmi tak mi vypisalo toto 500 OOPS: could not read chroot() lost file:/etc/vsftpd.chroot_list . Ked zadam nejake ine, tak mi ukaze ze zle prihlasovacie udaje. Kde moze byt problem? Dakujem.
    • Re: Vsftpd login 01.09.2011 | 18:53
      pistal   Návštevník
      http://linuxos.sk/forum/20845/index.html
      • Re: Vsftpd login 01.09.2011 | 19:16
        steve455   Návštevník
        Super dik :) Uz som nato prisiel. Inak ti uzivatelia sa vytvaraju nejak specialne pre vsftpd, alebo musia byt v systeme? Diky :)
        • Re: Vsftpd login 01.09.2011 | 20:23
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          No, zalezi od toho, ako si to vsftpd nastavis. Kedze vie robit s PAMom, tak mozes pouzit aj autentizaciu voci systemu, databazi, alebo comukolvek, co PAM pozna, pripadne si napisat uplne vlastny subor. Ak by si chcel pouzit nejaky subor so zoznamom virtualnych loginov a hesiel, tak daj vediet. Mam to rozbehane a je to pomerne jednoduche.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: Vsftpd login 01.09.2011 | 20:24
          pistal   Návštevník
          V mojej distribucii ma kazdy vytvoreny uzivatel automaticky ftp,
          pokial mu to nezakazem v subore /etc/ftpusers
      • Re: Vsftpd login 01.09.2011 | 20:21
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Zmazal som ten duplicitny onyyy na ziadost zadavatela. Podla mna chyba je v tom, ze nemas ten subor, ktory hlasi, ze chyba.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: Vsftpd login 02.09.2011 | 02:15
          steve455   Návštevník
          Dakujem vsetkym za odpovede, uzivatelia, ktory su v systeme mi zatial postacia, akurat mam este jednu otazku, ako nastavut nejakemu uzivatelovi, ze moze len citat, ale uploadovat, vytvarat priecinky atd nemoze?