Konfigurácia výkonu

Sekcia: Konfigurácia 20.09.2011 | 00:54
Avatar milkm   Používateľ
Zdravím som nováčiky v Linuxe, nedávno som používal windows7 ale z neho som prešiel na Ubuntu 10.10...OS win 7 som používal na Notebooku Hp pavilion dv6 kde sa dal nastavovat výkon PC.Dalo sa tam nastavovat šetrič energie,odporučane nastavenie od HP, a vysoký výkon...nenašla by sa takáto konfigurácia v Ubuntu ? Mal som to dole v pravo pri hodynách, malu ikonku batérie na ktoru som klikol a tie nastavenia sa mi tam objavili...Dakujem za pomoc

Ak je tu uš náhodou táto téma tak prepáčte, bohužial som to tu nenašiel.
    • Re: Konfigurácia výkonu 20.09.2011 | 01:39
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      o klikatku podobnom tomu z windowsom som zatial nepocul

      ale v nastaveniach napajania sa da zvolit zmena jasu obrazovky pri pripojenom/odpojenom adapteri

      a druha dolezita vec - skalovanie procesora, normalne je nastavene na ondemand (ak treba takt sa zvysi ak netreba je najnizsi mozny) toto sa da menit pomocou viacerych utilitiek (pogoogli si cpu scaling ubuntu) bud menit governor - na powersave alebo performance, ci stanovit pevny takt procesora

      inak zo setrenim energie v linuxe to momentalne nie je bohvieco (mne notebook s w7 vydrzi vyse 5h na bateriu s fedorou 15 len 4 a pol hodiny
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Konfigurácia výkonu 20.09.2011 | 10:31
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        tak tak, pridať si do panelu nástroj na nastavenie škálovania procesora.

        taktiež je výborná vec vypnúť to, čo nepotrebuješ. šup šup do systém => nastavenia => aplikácie spúšťané pri štarte. Ak sa napríklad nepoužíva Bluetooth, tak to vypnúť. Prečistenie tejto oblasti od nepotrebností ušetrí niečo z obsadenosti RAM a samozrejme aj s výdrže ba(k)térie
        • Re: Konfigurácia výkonu 20.09.2011 | 11:53
          Avatar milkm   Používateľ
          Super presne toto som potreboval Dakujem moc obidvom.Pridal som si na lištu to škálovanie funguje to genialne je to lepšie než na win7 teraz aspon viem presne aký to má takt.Inač mne nešlo aš tak moc o šetrenie energie ale o velký výkon teda aby som vytažil maximum :) dore ešte raz dakujem moc fakt ste mi pomohly...
          • Re: Konfigurácia výkonu 20.09.2011 | 12:12
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            na vytazenia maximalneho vykonu, netreba robit nic, predvoleny governor ondemand zabezeci plny vykon ked treba

            jedine co by mohlo pomoct ako pisal stano povypinat sluzby a procesy ktore zamestnavaju procesor a ramku (ale ten rozdiel je na dnesnych strojoch takmer nesledovatelny)
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Konfigurácia výkonu 20.09.2011 | 12:43
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Ahoj.

            Aplikácia Jupiter sa ti o ten maximálny výkon postará.
            Nainštaluj si rovnomenný balíček jupiter ..

            :-)
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."