Problem s rozpoznanim Hardveru a spustenim 3D akceleracie

Sekcia: Hardware a Drivery 17.10.2011 | 22:17
Grafika na notebooku   Návštevník
Zdravim.
Mam problem s tym, ze moj notebook nemoze rozoznat moju graficku kartu a aj napriek instalovaniu ovladacov na tu moju stale vypisuje, ze graficka karta je slabsia ako 128MB. Konkretne to pise pri spusteni jednej hry. Pritom mam graficku kartu 512MB. Prednedavnom som presiel z Windowsu na Linux. Na windowse to slapalo ako ma. A este aj pise ze nepodporuje, alebo je vypnuta 3D akceleracia. Vie mi niekto poradit? Pripadne sa nieco spytajte aby som doplnil, ked som nieco zabudol.
Za skoru radu, vopred dakujem.
    • Re: Problem s rozpoznanim Hardveru a spustenim 3D akceleracie 17.10.2011 | 23:38
      peter   Návštevník
      Upresni, aku mas distribuciu linuxu, grafickú kartu, ovladace, o aku hru sa jedna, či je to linuxova hra, alebo pre windovs a spustas ju cez wine.
      • Re: Problem s rozpoznanim Hardveru a spustenim 3D akceleracie 18.10.2011 | 19:24
        symm   Návštevník
        Ubuntu 11.10, mam ATI Mobility Radeon HD 5145 512MB, ovladace mam len tie, ktore mi linux doporucil pri dodatocnych ovladacoch: ATI/AMD neslobodny FGLRX ovladac, hra Neverwinter Night 2, pustam ju cez wine
        • Re: Problem s rozpoznanim Hardveru a spustenim 3D akceleracie 18.10.2011 | 21:58
          peter   Návštevník
          Upresni este pojem -pustam ju cez wine- znamena to, ze si ju instaloval v linuxe cez wine,
          alebo ju mas nainstalovanu vo windows a spustas ju cez wine odtial.
          V kazdom pripade musis do wine doinstalovat directx9 a vcrun2005 cez aplikáciu winetricks, mala by byt v repozitaroch tvojej distribucie.
          Potom tiež treba sustit prikaz wine regedit
          a v registroch upravit velkost grafickej karty

          Tu je original popis v andlictine:

          Use of dll overrides "devenum.dll" and "dxdiagn.dll" may be necessary for the game to run.
          Requires using winetricks to install directx9 and vcrun2005.
          The following registry key changes are recommended (Use the command "wine regedit" and then add them as strings to the appropriate directory):

          [HKEY_CURRENT_USER\Software\Wine\Direct3D]
          OffscreenRenderingMode = fbo
          UseGLSL = enabled
          VideoMemorySize = 512

        • Re: Problem s rozpoznanim Hardveru a spustenim 3D akceleracie 18.10.2011 | 22:09
          symm   Návštevník
          Instaloval som cez wine. Windows nemam. S jeho instalaciou mam tiez problemy ale to ma teraz az tak netrapi. Dobre dakujem skusim to. Ak to nepomoze tak sa este ozvem. Ale dakujem aj tak. Myslim, ze mi to uz pojde ked toto spravim.
        • Re: Problem s rozpoznanim Hardveru a spustenim 3D akceleracie 19.10.2011 | 18:32
          Avatar mmatko   Používateľ
          co tak skusit open-source driver radeon? podla mojich skusenosti su s nim najmensie problemy a podporuje 3D akceleraciu... mas ho default nainstalovany s x-kami, ale asi budes musiet odinstalovat aktualny driver (nie som si isty, ci je to nutne)
          • Re: Problem s rozpoznanim Hardveru a spustenim 3D akceleracie 19.10.2011 | 18:42
            Avatar default Debian  Používateľ
            nemusi, keby siel touto metodou staci v xorg zadefinovat v section "Device" polozku driver a moze si nastavit aky chce, a spusti sa a bude to bezat na nom
            R.K
            • Re: Problem s rozpoznanim Hardveru a spustenim 3D akceleracie 19.10.2011 | 19:14
              Avatar mmatko   Používateľ
              to je jasne, len som si nie isty, ci tam nebudu nejake konflikty koli fglrx... srry, ak kecam - nemam velke skusenosti s proprietarnymi ati drivermi...