samba a domena

Sekcia: Konfigurácia 20.11.2005 | 01:24
kajo   Návštevník
zdravim!! som s linuxom v sieti s domenovym radicom. neviem co mam presne nastavit v smb.cfg alebo ako si pripojim neaky ten sietovy disk.
    • Re: samba a domena 20.09.2005 | 23:10
      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
      hmmm to iba ja neivem co je domenovy radic ? aku mas distribuciu ? http://www.samba.org/samba/docs/man/smb.conf.5.html http://www.tldp.org/HOWTO/SMB-HOWTO-6.html treba sa kuknut co robia vsetky tie prikazy zacinajuce na smb :) PS: treba ist do konzoly a napisat smb a stlacit [TAB]
      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
      • Re: Re: samba a domena 21.09.2005 | 00:42
        kajo   Návštevník
        no tak jako ze maju domenu.prepokladam ze kde je domena je i domenovy radic,nie som v tom odbornik mozna sa mylim:-) no jako proste maju neaky suborovy server so sietovymi diskami a na tie sa chcem dostat.tak ale predpokladam ze pristup k nim kontroluje asi ten domenovy radic,ked maju domenu,nie? mozno sa velmi mylim tak ma opravte:-)
    • Re: samba a domena 21.09.2005 | 11:00
      jariq   Návštevník
      Hlasit sa do domeny tak ako to je v oknach je dost zbytocne.. Sietovy disk si pripojis klasicky pomocu mount-u.. Akurat musis mat nainstalovanu sambu (staci klient demona spustat nemusis) aby si mal podporu smbfs.. Prikaz na pripojenie disku by mal byt nasledovny: mount -t smbfs -o username=DOMENA\username \\IP_zdielajuceho_pocitaca\nazov_zdielaneho_adresara \mnt\smb
      • Re: Re: samba a domena 21.09.2005 | 19:48
        kajo   Návštevník
        to jariq:no skusal som to ale neak to nejde s tym mount.vypise to help a nieco ze -t ma definovat suborovy system... to nardew:no hej tak to ide v normalnej sieti.ale mi tam mame domenu.zdielane prostriedky mi nasiel ale nepusti ma donich
        • Re: Re: Re: samba a domena 21.09.2005 | 20:43
          Avatar nardew debian  Používateľ
          tak ti neviem pomoct....
      • Re: Re: samba a domena 20.11.2005 | 01:24
        Matej   Návštevník
        nedavaj tam opacne lomitka, davaj tam normalne /
      • Re: Re: samba a domena 20.11.2005 | 01:24
        Matej   Návštevník
        nedavaj tam opacne lomitka, davaj tam normalne /
    • Re: samba a domena 21.09.2005 | 16:26
      Avatar nardew debian  Používateľ
      alebo pripojit mozes: smbmount //ip/.... /mnt/[adresar] pricom zdielania daneho cloveka mozes kuknut smbclient -L ip