Zasifrovany domovsky priecinok

Sekcia: Ostatné 15.11.2011 | 18:41
Avatar chaser Debian  Používateľ
ratCaute,
mam takyto problem: pri pouzivani UBUNTU 11.04 som nechal zasifrovany domovsky priecinok,
pocas prace sa mi tak zahltil disk ze volne miesto ostalo 0 Kb teraz sa mi spusti iba prihlasovacia obrazovka, prihlasim sa , nacitava a opat ma hodi do okna s prihlasovacimi udajmi. Skusal som sa k tomu dostal cez Live CD 11.10 a nic, disk s UBUNTU 11.04 mi naslo, ale do domovskeho priecinka ma nepusti, neda sa k tomu nejako dostat ? skusal som aj zvacsit particiu, ale program na delenie diskov mi nedovoli s diskom, kde je nainstalovane UBUNTU 11.04 pracovat.
Vopred VDAKA za pomoc a odpovede
    • Re: Zasifrovany domovsky priecinok 15.11.2011 | 18:42
      Avatar chaser Debian  Používateľ
      Sorry DOMOVSKY ADRESAR :)
    • Re: Zasifrovany domovsky priecinok 15.11.2011 | 19:41
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Pri inštalácii toho U* Linuxu si použil Alternate Installer ISO image alebo čo ?
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Zasifrovany domovsky priecinok 15.11.2011 | 19:48
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        alebo Live CD ISO image ?
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Zasifrovany domovsky priecinok 15.11.2011 | 21:06
          Avatar chaser Debian  Používateľ
          Fuu nepamatam co som pouzil,
          Ale uz sa mi to podarilo vyriesit, pomocou LIVE CD UBUNTU 11.10 som sa prihlail v konzole ako root
          zmazal z disku nepotrebne veci a uz ma prihlasilo
          vdaka za ochotu :)
          • Re: Zasifrovany domovsky priecinok 16.11.2011 | 10:25
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Len pre tvoje info, je to objektívne veľmi dôležité, ak chceš na PC to NAOZAJSTNÉ súkromie a ochranu dát šifrovaním ...

            Inštaluj si U* radšej z Alternate ISO disku, lebo toto používa LVM (čo teraz nepoužívaš), čo umožňuje zakódovať pri inštalácii celý disk a nielen iba spomínané /home, (lebo tento spôsob ochrany, no proste, to sa dá obísť), ale ked používaš U* s LVM partíciami, tak sa disk nedá prelomiť cudzím ľudom ...
            Znamená to zálohu dát, ktoré potrebuješ a preinštalovať si celú partíciu z Alternate ISO disku.

            :-)
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Zasifrovany domovsky priecinok 16.11.2011 | 10:26
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              ... teda myslel som to samozrejme, preinštalovať si tvoje U* ....
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Zasifrovany domovsky priecinok 16.11.2011 | 20:26
                WlaSaTy   Návštevník
                Ale, dá sa to prelomiť. Keď nestačí dusík na RAM, tak poslúži obušok. Útrpné právo je síce zakázané niekoľko storočí, ale v rôznych obmenách sa používa aj dnes.

                Ale to LVM na bežný /home dokáže zväčšiť disk podľa potreby. Ak je ešte kam.
            • Re: Zasifrovany domovsky priecinok 18.11.2011 | 11:51
              Avatar chaser Debian  Používateľ
              Vdaka za radu, to som nevedel.