iptv antik + vlc (znova)

Sekcia: Konfigurácia 02.12.2011 | 23:47
Peter S.   Návštevník
Ahoj,
téma sa tu niekoľko krát riešila - a to sledovanie IPTV antik v linuxe cez vlc. Riešenie som nenašiel, takže som sa pustil do nasledovného:

Vo virtualboxe v ktorom je XP som si nainštaloval ich virtualSTB a wiresharkom na linuxe sledoval jeho komunikáciu.

Takže začal som igmp packetami, tie by mali byť nejakým iniciatorom k streamovaniu. No tu začína prvá zvláštnost:

Povedzme že moja ip je x.y.z.32, tak wireshark zachytil komunikáciu:

z x.y.z.1 na 224.0.0.1 "Membership Query, general" (2x)

a nasledovali tieto packety:

z x.y.z.1 na 232.232.64.55 (a potom aj na 232.232.64.63) "Membership Query / Join group 232.232.64.55"

Takže je tu rozdiel v mojej IP. Moja končí na .20 a ten .1 je nejaká gateway alebo switch, vidím ho v treceroute...

následne sa spustila tv vo virtualboxe/virtualSTB a objavilo sa mi kopa týchto packetov:

z 10.254.7.7:2002 na x.y.z.32:49846, TCP (!)

čo som prekvapený, kedže som podľa toho čo som čítal na nete čakal UDP packety.

Takže ak predpokladám že adresa 10.254.7.7:2002 je správna pre dotyčný kanál (asi Doma to bola), ako prinútim vlc aby z nej tahalo dáta? Nie je potrebné najprv poslať igmp packet?

Vie ma niekto usmerniť? :) Alebo to zbytočne komplikujem???

Vďaka
    • Re: iptv antik + vlc (znova) 03.12.2011 | 07:50
      filodendron   Návštevník
      V Tools->Preferences->Show settings->All->Playlist->Services discovery->SAP je potrebne mat zaskrtnute IPv4 SAP (...mozno aj IPv6 SAP). Po spusteni vlc sa v playliste - Local Network->Network streams (SAP) - objavia vsetky televizne aj rozhlasove kanaly, co vysielaju.
      • Re: iptv antik + vlc (znova) 03.12.2011 | 22:49
        Peter S.   Návštevník
        No to som mal.... no ale dnes ma napadlo že mi to môže blokovať firewall, a zdá sa že toto bol problém. Takže som pridal tieto pravidla:

        iptables -A INPUT -p igmp -j ACCEPT
        iptables -A INPUT -p udp -m multiport --dports 9875,5002,5004 -j ACCEPT


        a zdá sa že to ide. Akurát tým portom 5002 som si nie istý či je nutný, vo wiresharku som ho raz videl a druhý krat už nie...
        • Re: iptv antik + vlc (znova) 09.12.2011 | 13:57
          Antik user   Návštevník
          Funguje ti aj multicast?
          Mne nefunguje multicast, pripisoval som to faktu ze som za routrom a dalej som to neriesil. Ale ked uz sa to tu riesi... tak ma to napadlo.
          • Re: iptv antik + vlc (znova) 09.12.2011 | 23:56
            Peter S.   Návštevník
            ja nemám router, mám PC priamo napojené na kabel.

            čo sa týka toho multicastu - tak to presne neviem čo myslíš, až tak sa v tom nevyznám..

            skusil som ešte raz wireshark, a zaujímave je že "Destination" nie je moja IP, ale nejaká 232.232.64.63, port 5004. Tak neviem či ti to odpovedalo na tvoju otázku :)
            • Re: iptv antik + vlc (znova) 10.12.2011 | 00:47
              trubiroh   Návštevník
              Ak si v tom momente sledoval Novu, tak si videl tu ip... keby si pozeral stv1, tak by si videl rtp://@232.232.64.1:5004 a pri kazdom inom programe inu, co je celkom logicke, nie?
              • Re: iptv antik + vlc (znova) 12.12.2011 | 10:59
                Peter S.   Návštevník
                ale tá 232.232.x.y je "Destination" ip adresa a to je na tom zaujímavé...
                To čo hovoríš by malo platiť na "source" ip adresu, nie?
    • Re: iptv antik + vlc (znova) 13.06.2012 | 22:02
      deppresia   Návštevník
      Nazdar,
      ak si si zapol wireshark a videl si tam mnozstvo paketov z jednej ip adresy, tak to je ta na ktorej streamuju. Inac najnovsie VLC ak mas zaskrtnute IPv4 by malo samo vyhladat stream.
      Potom uz len staci otvorit playlist a kliknut na local network > SAP. Ak si pripojeny az za routrom, tak ten zvycajne neprepusta multicastovy stream, ale niektore maju tu moznost ze ho prepustia, resp. potrebujes flashnut donho iny firmwer. Najlepsi je na to Linksys WRT54GL s DD-WRT (www.dd-wrt.com).