slackware

Sekcia: Konfigurácia 10.12.2011 | 00:23
Avatar Zer0 Slackware 13.37  Používateľ
Nainstaloval som si slackware a neviem ako sa prepnut do grafickeho prostredia stale po zapnuti pc mi vyhodi darkstar login: (viem ze sa tu prihlasuje ako root). Skusal som aj v /etc/inittab zmenit 1:4:wait:/etc/rc.d/rc.4 ale stale nic som novacik v tomto distre nievie niekto nejake dobre stranky na konfiguraciu ?
    • Re: slackware 12.12.2011 | 11:48
      lieko jr.   Návštevník
      $startx

      http://www.slackware.com/book/
    • Re: slackware 14.12.2011 | 18:29
      pistal   Návštevník
      inittab netreba menit
      Po nainstalovani, konfiguracii a naslednom boote je k dispozicii standardne 6 textovych konzol.
      Do nakonfigurovanej grafiky (KDE, xfce,..) sa dostanes prikazom startx (samozrrejme po prihlaseni na konzole. Zmena konfiguracie: z konzoly ako root: pkgtool a podmenu setup.
    • Re: slackware 14.12.2011 | 20:15
      Avatar vojto   Používateľ
      Ak je tvojím cieľom, aby sa zakaždým Slackware štartoval do grafického prostredia (GUI), tak v prvom rade si skontroluj správne nastavenie konfigurácie tak, ako písali prispievatelia predo mnou, potom môžeš skúsiť v príkazovom riadku spustiť príkaz telinit 4. Malo by sa spustiť GUI prostredie s prihlasovacím menu. Skús sa prihlásiť ako obyčajný užívateľ.

      Všetko, čo si po tadiaľto urobil (startx, telinit, prihlásenie sa), nemalo žiadny vplyv na správanie sa systému pri štartovaní. Ak ti výsledok predch. pokusov bude vyhovovať - GUI nabehne, spustí sa session a window manager (napr. KDE alebo GNOME), štartovanie systému priamo do GUI nastavíš takto: v spomenutom /etc/inittab prepíš riadok initdefault na

      id:4:initdefault:

      GL
      • Re: slackware 23.12.2011 | 21:44
        skywaker   Návštevník
        presne tak ako bolo povedane vyssie ak mas spravne nainstalovany display manazer v slackware je to KDM tak staci napisat

        telinit 4

        kedze runlevel 4 je v slackware spustenie KDM/XDM

        pripadne dat to napevno do /etc/inittab

        rucne spustanie docielis prikazom startx ale neodporuca sa ako root spustat cele KDE

        spustit sa da aj napisanim do konzoly "kdm"

        ak z slackware zacinas tak odporucam distro Salix (www.salixos.org)