Nejde naistalovat graficka karta

Sekcia: Hardware a Drivery 13.12.2011 | 20:50
deiso   Návštevník
DObry den mam problem s instalaciou graficke karty ati radeon mobility HD4250 na ubuntu 11.04 32bit natty narwhal


instalujem ju rucne cez terminal dostal som s apo bod kde mam vytvorit zo suboru .run mam vytvorit .deb
pouzil som prikaz sh ati-driver-installer-11-3-x86.x86_64.run --buildpkg Ubuntu/natty a vypisalo nejaku chybu ze error in md5 checksums...
prosim vas poradte co stym preco to nejde
    • Re: Nejde naistalovat graficka karta 13.12.2011 | 21:01
      Avatar menom   Používateľ
      ahoj, v tom prikaze mas "x86_64" a to je pre 64-bitovy system.
      Potrebujes ovladac aj v prikaze pisat "x86" pre tvoj 32-bitovy system.
      • Re: Nejde naistalovat graficka karta 13.12.2011 | 21:23
        Deiso   Návštevník
        Ten ovladac som stahoval z http://support.amd.com/us/gpudownload/linux/Pages/radeon_linux.aspx a vybral som pre x86 verziu a vnazve je 64 tak preto som ho tam napisal do prikazu som zaciatocnik takze fakt neviem mam teda do prikazu napisat bez x86_64?
    • Re: Nejde naistalovat graficka karta 13.12.2011 | 21:51
      Avatar mmatko   Používateľ
      to skor vyzera na to, ze instalator si kontroluje svoj kontrolny sucet a ten nie je ok - skus ten ovladac stiahnut znova - asi sa nekorektne stiahol...
      • Re: Nejde naistalovat graficka karta 13.12.2011 | 22:21
        Deiso   Návštevník
        ja som ho stahoval cez win xp a preniesol cez usb do ubunty lebo mi nechcel cez ubuntu stiahnut ked som zadal wget a presnu adresu k suboru mi nechcel stiahnut a cez ff mi ties nesiel tak skusim teda este ra ho stiahnut nejak