prosim pomoc

Sekcia: Hardware a Drivery 23.09.2005 | 20:16
ericos   Návštevník
mam zvukovu kartu integrovanu na doske, realtek AC97 a redhat 9 mi ju nechce detekovat ked spustim sound card detection. viete mi pomoct? vopred dakujem.
    • Re: prosim pomoc 22.09.2005 | 18:13
      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
      hmmm najskor by bodlo skusit novsiu distribuciu :)? alebo potom nainstalovat alsu z http://www.alsa-project.org/
      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
      • Re: Re: prosim pomoc 22.09.2005 | 19:52
        Avatar ericos redhat 9  Používateľ
        stiahol som si : alsa-driver-1.0.9rc4a.tar.bz2 ako to mam nainstalovat? som totiz zaciatocnik.
        • Re: Re: Re: prosim pomoc 22.09.2005 | 20:19
          Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
          bud napriklad http://alsa.opensrc.org/Quick+Install alebo http://ftp.freshrpms.net/pub/freshrpms/redhat/9/ tu su rpmka rovno sice stare ale tie budu urcite fungovat
          A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
          • Re: Re: Re: Re: prosim pomoc 22.09.2005 | 20:43
            ericos   Návštevník
            ved to je nenormalne. stiahol som si alsa-driver-0.9.8-1.fr.i386.rpm a ked som chcel nainstalovat, klikol som na ikonku a zacalo robit, ale hned prestalo. uz som sa s tym stretol aj davnejsie. neviete v com je problem? este chcem podakovat ze mi pomahate
            • Re: Re: Re: Re: Re: prosim pomoc 22.09.2005 | 20:52
              Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
              a ked uz tak klikal si na to ako root ?:) alebo ako normalny user ;) ale lepsie bude ked si vsektky balicky z alsou stiahnes to nejakeho adresara ;) potom pustis xterm a das si root konto a potom postupne pm -ivh "a meno balicku" a ked ti nieco nepojde treba sa kuknut ake dependencies vypise a nainstalovat najskor tie ci uz bud z CD aklebo z internetu
              A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: prosim pomoc 22.09.2005 | 21:23
                Avatar ericos redhat 9  Používateľ
                co to su dependencies?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prosim pomoc 22.09.2005 | 22:13
                  Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
                  odprava "rpm -ivh meno balicku" ;) no ze niektory instalacny balik vyzaduje aby bol pred jeho instalaciou nainstalovany aj iny balik
                  A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prosim pomoc 22.09.2005 | 22:25
                    Avatar ericos redhat 9  Používateľ
                    s tym rpm -ivh som si to domyslel, ale: napisal som do xtermu: rpm -ivh alsa-driver-0.9.8.1.fri386.rpm - tak sa vola rpm co som chcel instalovat. napisal: otvorenie ... selhalo: neni souborem ani adresarem. mam pocit ze stiahnute rpm bude poskodene. ale neviem preco.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prosim pomoc 22.09.2005 | 22:57
                      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
                      ale ty v tom adresary kde spustas to rpm -ivh [balik] musi mat ten subor stiahnuty.
                      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
    • Re: prosim pomoc 22.09.2005 | 22:27
      Avatar ericos redhat 9  Používateľ
      http://ftp.freshrpms.net/pub/freshrpms/redhat/9/alsa-driver/ - ktory driver si mam vobec stiahnut?
      • Re: Re: prosim pomoc 22.09.2005 | 22:59
        Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
        a nainstaluj si alsa-driver, kernel-module-alsa, alsa-lib, alsa-utils
        A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
        • Re: Re: Re: prosim pomoc 22.09.2005 | 23:21
          Avatar ericos redhat 9  Používateľ
          ved hej, vsetky subory stahujem do priecinku alsa a potom si v xterme vzberiem priecinok alsa, este som sa aj uistil ze ci tam su pomocou dir.
        • Re: Re: Re: prosim pomoc 23.09.2005 | 18:05
          Radeon   Návštevník
          Ja by som sa chcel spytat ci existujzun taketo rpm baliky aj pre Mandrivu 2005LE. A ak ano kde sa daju stiahnut.
          • Re: Re: Re: Re: prosim pomoc 23.09.2005 | 18:15
            Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
            hmm mandriva je dost nove distro, co znamena ze priamo v instalacii je uz alsa
            A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
            • Re: Re: Re: Re: Re: prosim pomoc 23.09.2005 | 20:16
              Avatar jurajb Debian, K/Ubuntu  Používateľ
              alsa ti nebude fungovat, ak nebude vo verzii s ktorou bolo skompilovane tvoje jadro, pozri do /usr/src/linux-2.6.xx , aka je tam verzia alsy, ak chces novu verziu, musis s nou skompilovat aj jadro.