pomoc rychlo

Sekcia: Ostatné 27.12.2011 | 16:35
caopyp   Návštevník
ahoj .. prosím o radu nainštaloval so wine aby som mohol použivat programy z wind... ale potom mi vyskočila licensia a ja neviem čo mam robiť čo to znamena a ako ma to odmedzuje a môžem mat z toho problém ? dúfam že mi nič nehrozí
tento balik som nainštaloval cez cynaptic


http://www.microsoft.com/typography/fontpack/eula.htm toto je stranka k licencii co mi dali a ja tomu nerozumiem .. dakujem za odpovede
    • Re: pomoc rychlo 27.12.2011 | 17:01
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      Ahoj

      Wine nainštaluješ v Linuxe ľahko, v niektorých distribúciách napríklad cez spomínaný Synaptic.

      Pokiaľ ide o licenciu, určite nie je problém pri použití v domácnosti. Predsa len, niektoré linuxové distribúcie majú Wine už predinštalované. Pokiaľ ide o Microsoft licencie, tie sú vždy minimálne trochu na hlavu. Odklepneš a ideš. Viacerí tu WINE bez problémov používame.
      • Re: pomoc rychlo 27.12.2011 | 17:06
        caopyp   Návštevník
        ďakujem takže bežne použivanie lajka ne softveroveho majstra to nevadi ? takže ma nebudu stíhat za to ked chcem spojaznit hru ces linux
        • Re: pomoc rychlo 27.12.2011 | 17:08
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          to by museli stíhať pár miliónov ľudí po celej planéte :)

          tá licencia môže znamenať napríklad to, že to vyžaduje voľne prístupné no licenčne chránené písma od Microsoftu. Inými slovami je to ako keby si dostal od rodičov darček a ty ich za to pochváliš, alebo sa na nich aspoň usmeješ :)
          • Re: pomoc rychlo 27.12.2011 | 17:13
            caopyp   Návštevník
            dik :P to je halus . začina sa mi pačiť linux