Tatrabanka - internet banking nový

Sekcia: Ostatné 03.01.2012 | 23:01
Peter S.   Návštevník
Ahojte

používa niekto Tatrabankacky internet banking?

Mne ta nová verzia nejde. Stará áno. Písal som aj na ich kontaktný mail a odpoved prišla takáto:
Vazeny pan XYZ,

dakujeme za upozornenie. Avsak po prevereni z nasej strany sme nezaznamenali ziaden problem.
Odporucame Vam preinstalovat Flash a v pripade, ak Vam vypise nejaku chybovu hlasku pri dalsom pokuse, aby ste nas kontaktovali opatovne.

S pozdravom

Kontaktne centrum DIALOG
Tatra banka

Z tejto odpovede nie som si ani istý, že im bolo jasné že reč je o linuxe. A to som ešte uviedol že mám Arch Linux a pýtal som sa či ho majú testovaný aj na Linuxe a či by tam mal chodiť. Podľa tej "preinštalácie" flashu mám fakt pocit že to je "windows riešenie".

Ale samozrejme je možné že pod linuxom to chodí len ja mám v PC nejakú nevhodnú konštelácie softwaru. Inak opera nie je podporovaná (tam akosi zvláštne prasí klávesnicu, a nejde samozrejme) ale firefox je. A ani tam to nejde, žiaden prvok nie je aktívny, musel som zavrieť záložku aby som sa ho zbavil.

Takže späť ku pôvodnej otázke - funguje vám nový internet banking od Tatrabanky?

Info o mojom PC - toto poslal flash automaticky ked som posielal mail na DIALOG, takže aj toto info mali:
Verzia Flash-u:LNX 11,1,102,55
Prehliadač:Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:8.0.1) Gecko/20100101 Firefox/8.0.1
Operačný systém:Linux 3.1.5-1-ARCH
    • Re: Tatrabanka - internet banking nový 03.01.2012 | 23:21
      Avatar mmatko   Používateľ
      ja sice internetbanking tatrabanky nepouzivam, ale som si zo zvedavosti otvoril prihlasovaciu stranku Noveho internet bankingu a prvky su aktivne (aj ked som sa, logicky, neprihlasoval) - napr. po kliknuti na Prihlasit s prazdnymi poliami dostanem cervenu hlasku o nezadanom PID-e a hesle - cize to zije... distribuciu vidis, prehliadac google chrome actual stable, flash 11.1 r102 64bit
      • Re: Tatrabanka - internet banking nový 03.01.2012 | 23:48
        Peter S.   Návštevník
        po tadiaľ to funguje, a aj "kontaktujte nás" funguje - tadiaľ som im posielal spomínanú otázku. Až po prihlásení to zamrzne...
      • Re: Tatrabanka - internet banking nový 03.01.2012 | 23:49
        Peter S.   Návštevník
        a aj "najčastejšie otázky" a "bezpečnosť" fungujú...
    • Re: Tatrabanka - internet banking nový 04.01.2012 | 01:24
      Avatar m4jkl   Používateľ
      ahoj,

      prave som to otestoval.

      fedora 16 x64, google chrome 16.0.912.63, 64bit flash 11.1.102.55 => funguje
      • Re: Tatrabanka - internet banking nový 04.01.2012 | 09:59
        Peter S.   Návštevník
        Normálne si vošiel do vnútra a vedel so svojim účtom robiť?

        Pokiaľ by išlo iba o to používať chrome tak to by nebol problém, aj ked momentálne ho nemám ani nainštalovaný...
        • Re: Tatrabanka - internet banking nový 04.01.2012 | 13:05
          Avatar m4jkl   Používateľ
          ano, normalne som sa prihlasil a mohol som sa tam preklikavat, videl som zostatok na ucte, hrabal sa v nastaveni... zdalo sa, ze vsetko funguje v pohode.
    • Re: Tatrabanka - internet banking nový 04.01.2012 | 09:23
      pistal   Návštevník
      Opera 11.60 Build 1185
      Flash 11.0.1.152
      Slackware 13.37 64bit
      skusane iba meno+heslo => vypytalo kod s citacky
      • Re: Tatrabanka - internet banking nový 04.01.2012 | 09:57
        Peter S.   Návštevník
        No toto aj mne ešte išlo, dostal som sa do vnútra a až potom to nešlo...
      • Re: Tatrabanka - internet banking nový 04.01.2012 | 10:19
        Peter S.   Návštevník
        Teraz som si všimol že si skušal operu. To som skušal aj ja (a potom firefox, lebo opera nie je ani oficiálne podporovaná), dostal som sa do vnútra, ale okrem toho že to tiež nešlo, tak mi nejako zvláštne blbla klávesnica, klávesy na numerickej klávesnici (vpravo) mi písali malé písmenka s mäkčenmi (proste ako to čo je v hornom rade na klávesnici), prípadne mi v iných aplikáciach ani klávesnica nefungovala. Mal som pocit, že ten flash sa snaží nejakým spôsobom "prevziať" kontrolu nad klávesnicou, ak je také niečo vôbec možné...
        • Re: Tatrabanka - internet banking nový 04.01.2012 | 11:17
          pistal   Návštevník
          Skusal som zadat aj platobny prikaz; do poznamky som pisal bez problemov - ale pouzivam anglicku klavesnicu; po prepnuti na sk-qwerty z horneho radu (tam kde su cislice) nezapisovalo nic.

          BTW preco chces pouzivat v poslenom case najderavejsiu aplikaciu na IB?
          • Re: Tatrabanka - internet banking nový 04.01.2012 | 12:04
            Peter S.   Návštevník
            Si asi prvý ktorému to funguje. Prehliadač/systém?

            A ku tvojej otázke: ja som si tu aplikáciu nevybral, pokiaľ bude v prevádzke aj stará verzia, tak môžem používať tú... Ale zmena banky by bola veľmi komplikovaná (úver a pod)
    • Re: Tatrabanka - internet banking nový 04.01.2012 | 11:42
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj,
      Mne funguje internet banking v TB vez zaznamenaného problému. Na rýchlo som si pozrel len pohyby na účte, ale funguje to v poriadku.

      Verzia Flash-u: Žiaden
      Prehliadač: Mozilla/5.0 (X11; Linux ppc; rv:8.0) Gecko/20100101 Firefox/8.0
      • Re: Tatrabanka - internet banking nový 04.01.2012 | 11:55
        Avatar mmatko   Používateľ
        Verzia Flash-u: Žiaden

        ako si sa prihlasil do Noveho internet bankingu bez flashu?
        • Re: Tatrabanka - internet banking nový 05.01.2012 | 09:20
          vtip   Návštevník
          SQL injection
          • Re: Tatrabanka - internet banking nový 05.01.2012 | 11:41
            WlaSaTy   Návštevník
            Myslíš ten, čo mali priamo zabudovaný do iOS klienta? Nebój, aj na flash bude za chvíľku.
      • Re: Tatrabanka - internet banking nový 04.01.2012 | 12:00
        Peter S.   Návštevník
        flash žiaden?
        Je ti jasné že od 1.1. je tu nový internet banking ktorý je postavený na flashi? - a tento mi nejde. Popri nom je stale dostupný starý...
        • Re: Tatrabanka - internet banking nový 04.01.2012 | 12:08
          WlaSaTy   Návštevník
          Áno, je mi to jasné. Žiaľ, funguje mi iba stará verzia IB keďže FLASH na PowerPC nikdy poriadne nefungoval. Oficiálna verzia pre PPC neexistovala a neoficiálne zakapali pri čiastočnej emulácii do verzie 8.
          • Re: Tatrabanka - internet banking nový 05.01.2012 | 12:22
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            off topic, ale... ak na jablkách nejde Flash, tak ako sa sledujú videá na youtube? iba cez tú html5 možnosť?
            • Re: Tatrabanka - internet banking nový 05.01.2012 | 15:48
              WlaSaTy   Návštevník
              MAC OS X ani iOS nemám na jablku. Ale flv je po stiahnutí prehrateľné v rôznych prehrávačoch. Predsa len je to len obálka pre mpeg. Takže, ide to aj bez html5.

              Ale flash je blbosť vhodná tak na odstrel.
    • Re: Tatrabanka - internet banking nový 05.01.2012 | 16:15
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ja som to skusal asi pred pol mesiacom, flash mam adobacky, na opensuse a fungovalo mi to velmi dobre

      Ku dnesnemu dnu ale stale pouzivam ten stary, na moja.tatrabanka.sk, a nemam s nim ziaden problem..
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Tatrabanka - internet banking nový 06.01.2012 | 19:12
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      u mna vsetko funguje tak ako ma...
      tomas@tommyangelo:~$ chromium-browser --version
      Chromium 15.0.874.106 Ubuntu 11.10
      tomas@tommyangelo:~$ cat /etc/lsb-release
      DISTRIB_ID=Ubuntu
      DISTRIB_RELEASE=11.10
      DISTRIB_CODENAME=oneiric
      DISTRIB_DESCRIPTION="Ubuntu 11.10"
      
    • Re: Tatrabanka - internet banking nový 13.01.2012 | 00:12
      Peter S.   Návštevník
      UPDATE:

      aby sa táto tema nejako uzavrela, tak musim povedať že mi internetbanking (v Opere) už ide. Teda neviem či sa predtým nestala u mna nejaká chybka alebo to na druhej strane opravili, ale funguje to.

      Ale vďaka všetkým za ochotu :)