Po vipnuti nb sa mi vipne wifi driver

Sekcia: Hardware a Drivery 17.02.2012 | 16:30
Tadeáš   Návštevník
Zdravím Vás, mám menší problém, včera sa mi z ničoho nič vypla wifi. Vyriešil som to tak, že som si spustil ovladače hardéru tam som odstránail a aktivoval olvádač na wifi.
Všetko išlo ako malo. Keď som ale večer vipol nb a rano som ho pustil, tak wifi zase nešla. Urobil som ten istý postup ako predtým a reštartol som nb. Zas sa to viplo. V hardverových ovládačoch to vipisuje "Tento ovládač je aktivovaný, ale sa nepoužíva". Ako to nastavím aby sa to nevipínalo?
Ďakujem za pomoc.
    • Re: Po vipnuti nb sa mi vipne wifi driver 17.02.2012 | 17:24
      Den...   Návštevník
      vyplo. možno by bolo dobré keby si napísal aký notebook to je
      • Re: Po vipnuti nb sa mi vipne wifi driver 17.02.2012 | 17:41
        Tadeas   Návštevník
        pardon, Lenovo S10, Intel Atom N270 1,6 GHz, Ram 1Gb, Ubuntu 10,04 LTS.
        • Re: Po vipnuti nb sa mi vipne wifi driver 17.02.2012 | 19:11
          Avatar menom   Používateľ
          A čo to spraví, ked ideš myšou na ikonu Network managera na hornej lište, dáš pravým klik a zaškrtneš Povoliť sieť.
          A ked to zmizne tak znova a zaskrtneš Povoliť bezdrôtové pripojenie ?
          • Re: Po vipnuti nb sa mi vipne wifi driver 17.02.2012 | 20:20
            Tadeas   Návštevník
            no ked zapnem nb, tak tam mam iba povolit siet a povolit oznamenia, akonahle odinstalujem a nainstalujem ten driver, tak tam mam aj povolit bezdrotove siete, a pripojim sa na wifi
            • Re: Po vipnuti nb sa mi vipne wifi driver 17.02.2012 | 20:33
              Avatar menom   Používateľ
              Po instalaci ubuntu si musel ty doinstalovat specialny driver ?
              Lebo pokial viem, tak v Ovladacoch hardveru sa zobrazuju Proprietarne ovladace tretich stran.

              Tak otvor terminal a pis:

              lspci -v

              Prekopiruj sem tu cast vypisu, kde sa pise o wifi-wlan.
              • Re: Po vipnuti nb sa mi vipne wifi driver 17.02.2012 | 21:12
                Tadeas   Návštevník
                Network controller: Broadcom Corporation BCM4312 802.11b/g (rev 01)
                Subsystem: Broadcom Corporation Device 04b5
                Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 18
                Memory at f0400000 (64-bit, non-prefetchable) [size=16K]
                Capabilities: <access denied>
                Kernel driver in use: wl
                Kernel modules: wl, ssb

                hmm, doinstalovaval som driver, je neslobodny, a nechapem, doteraaz vsetko islo normalne
                • Re: Po vipnuti nb sa mi vipne wifi driver 17.02.2012 | 22:22
                  Avatar menom   Používateľ
                  Po restarte otvor terminal a pis:

                  sudo su(enter)

                  lsmod|grep wl(enter)


                  Tymto skontrolujes, ci je naloadovany wl driver.
                  Ak nic nevypise, tak skus pridat wl modul do /etc/modules, aby ho loadovalo po boote, tak pis:

                  echo wl | sudo tee -a /etc/modules(enter)

                • Re: Po vipnuti nb sa mi vipne wifi driver 17.02.2012 | 22:31
                  Avatar menom   Používateľ
                  Potom samozrejme zatvor terminal a Restartni.
                  • Re: Po vipnuti nb sa mi vipne wifi driver 17.02.2012 | 22:36
                    Tadeas   Návštevník
                    ano, jo, diki, funguje to, a zaujimalo by ma este jedno, ako vy toto vsetko viete ? tieto prikazy a tak ? ja som z toho magor :D
                    • Re: Po vipnuti nb sa mi vipne wifi driver 17.02.2012 | 22:37
                      Tadeas   Návštevník
                      A samozrejme ti hrozne dakujem.
                    • Re: Po vipnuti nb sa mi vipne wifi driver 17.02.2012 | 23:01
                      Avatar menom   Používateľ
                      Kedze pouzivas Linux, znamena to, ze mas zaujem ucit sa nove veci.

                      Pri prvych skuskach Linuxu som aj ja daval prednost Klikaniu.
                      Ale postupom casu som pochopil, ze na niektore veci je lepsie pouzit Terminal ako Klikaciu alternativu - pretoze si blizsie k podstate veci, ako ked ides cez Graficku nadstavbu.

                      A okrem toho - ked nieco nevies, spytaj sa Google.

                      • Re: Po vipnuti nb sa mi vipne wifi driver 19.02.2012 | 23:14
                        Tadeas   Návštevník
                        naco sa budem pytat uja googla, ked sa mozem spytat niekoho hned zainteresovaneho ;)
                        • Re: Po vipnuti nb sa mi vipne wifi driver 20.02.2012 | 03:56
                          Avatar menom   Používateľ
                          1-Lebo sa moze stat, ze na odpoved budes dlhsie cakat, alebo sa jej nedockas vobec - ked sa budes spoliehat, ze niekto bude za teba riesit tvoje problemy.

                          2-Tymto pristupom vlastne v sebe zivis lenivost.
                          A seba davas do polohy prefikaneho cloveka, ktory "naco" by sa namahal, ked ma na to ludi.

                          3-Kazdy ti rad pomoze, ak je vidno, ze si sa uz sam posnazil a venoval najdeniu riesenia urcity cas.
                        • Re: Po vipnuti nb sa mi vipne wifi driver 20.02.2012 | 13:54
                          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                          • Re: Po vipnuti nb sa mi vipne wifi driver 21.02.2012 | 17:26
                            Tadeas   Návštevník
                            menom, ja som uz cely den bludil v googli a snazil sa najst podobny problem, a ako posledne co som spravil je ze som napisal sem, a dufal som ze sa niekto najde kto mi pomoze...
                            • Re: Po vipnuti nb sa mi vipne wifi driver 21.02.2012 | 17:29
                              Tadeas   Návštevník
                              Ved teraz som uz zacal studovat tie prikazy, aby som nebol za debila furt... :)