nejde mi internet

Sekcia: Konfigurácia 26.09.2005 | 18:26
djboom   Návštevník
ahojte, nevie mi niekto poradit, co vsetko treba nastavit ak sa chcem cez linux pripojit na internet?Mam linux Fedora a vobvec mi nejde pripojenie na net. Dakujem
    • Re: nejde mi internet 25.09.2005 | 21:46
      peter golis   Návštevník
      to iste co pre akykolvek iny operacny system. konto na internet, sietove rozhranie (modem, sietovu kartu alebo wifi), samozrejme ze aj ovladace k hardware. pripojenie na internet je cez akeho poskytovatela a cez ake zariadenie?
      • Re: Re: nejde mi internet 25.09.2005 | 23:05
        djboom   Návštevník
        pripojenie je cey modem,poskztovatel chello
        • Re: Re: Re: nejde mi internet 25.09.2005 | 23:20
          Avatar otrek Mandriva, Gentoo  Používateľ
          no to uz je lepsie. Ak mas chello, tak si pozri v prvom rade co ti dava vypis /sbin/ifconfig na stranke chella mas chello sprievodcu a pozri si najcastejsie sa vyskytujuce chyby. Su tam uvedene aj IP adresy, ktore su "chybne" alebo inak povedane prideluju sa iba k moznosti zaregistrovania sa v pripade, ze si si zmenil sietovu kartu. Hlavne aby som nezabudol, musis mat dhcp a nie staticku adresu. Ak si teda dostal IP adresu, ktora je uvedena v tom pdf dokumente, potom sa riad napisanymi zalezitostami. Ak nie, tak skus este priblizit tvoj problem. Tazko sa riesi, ak sem napises dve slova a potom sa musime pytat. Toto plati pre vsetkych.... otrek
    • Re: nejde mi internet 25.09.2005 | 22:08
      puco   Návštevník
      Toto je rada (myslena v dobrom): "Ked napisem ze mi nejde auto. Co vsetko mam urobit aby mi islo?" Budete mi vediet poradit? Pred tym ako odoslete dotaz do diskusie, zamyslite sa nad tym, ci bude niekto schopny odpovedat na vas dotaz. Co tak aspom distribuciu a sposob pripojenia.
      • Re: Re: nejde mi internet 25.09.2005 | 22:55
        Avatar otrek Mandriva, Gentoo  Používateľ
        ale prosim ta, nebud malicherny. ved keby mu ten net nesiel, tak sem nenapise ani pismeno :)))))). Ze????? otrek
      • Re: Re: nejde mi internet 25.09.2005 | 23:18
        djboom   Návštevník
        Ospravedlnujem sa, v linuxoch som uplnz laik,kupil som pc,kde je aj linux aj windows a na linuxe sa mi nedari otvarat www strankz.prehliadac sa sice spusti ale strankz mi neotvori.Poradite mi ako to cele nastavit
        • Re: Re: Re: nejde mi internet 25.09.2005 | 23:31
          peter golis   Návštevník
          1) kablovy modem prepojit so sietovou kartou, nie cez usb port 2) nastavit sietove rozhranie na DHCP. to je vsetko. aspon u mna to tak islo.
          • Re: Re: Re: Re: nejde mi internet 25.09.2005 | 23:52
            djboom   Návštevník
            dik, ale ako nastavim sietove rozhranie na DHCP?
            • Re: Re: Re: Re: Re: nejde mi internet 26.09.2005 | 00:15
              puco   Návštevník
              zase si zabudol napisat nazov distribucie. Ak je to Mandrake, tu si stiahni manual a tam to najdes.
            • Re: Re: Re: Re: Re: nejde mi internet 26.09.2005 | 00:19
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              dhclient eth0 alebo niekde v konfig. suboroch, alebo v start skritptoch
            • Re: Re: Re: Re: Re: nejde mi internet 26.09.2005 | 00:49
              Avatar otrek Mandriva, Gentoo  Používateľ
              To ako nastavis DHCP je naozaj zavisle len a len na distribucii. Ak mas KDE, potom hladaj niektory typ administratorskeho nastroja na nastavenie siete. Ako je dole v jednom prispevku, ak mas mandrivu, potom v prikazovom riadku ako root zadas dhclient, potom by sa ti mala IP stiahnut. Ak vsak vyhodi, ze prikaz nepozna, potom treba doinstalovat dhclient. To uz naozaj zavisi na distribucii. Ked ju sem nenapises, tak ta naozaj bude ignorovat kazdy. Citat vies tak .... bez nej mas smolu, nic ti neporadime. otrek
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde mi internet 26.09.2005 | 12:59
                djboom   Návštevník
                nazdar,ved som pisal ze mam fedoru
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde mi internet 26.09.2005 | 18:26
                  Avatar otrek Mandriva, Gentoo  Používateľ
                  Sorry, nevsimol som si. potom hladaj v niekde v administratorskych programoch "nastavenie siete"v System tools -> Internet configuration wizard. Ak mas v slovencine/cestine, potom neviem ako to presne je prelozene. Tu si ako root mozes nastavit sietovku na dhcp. Potom iba das OK a das nastartovat siet. Hlavne ak je tam niekde, potom musis dat povolenie na spustenie siete pri starte. Neviem ci som ti pomohol ale skus. Fedoru som mal nainstalovanu velmi davno. Uz si ju nepamatam. Hlavne to nevzdavaj. otrek
                  • Re: nejde mi internet 13.01.2007 | 22:01
                    GrreXo   Návštevník
                    Mam OpenSUSE 10.2.....Tvoj navod je celkom dobry az na to ze nasa siet nema dhcp ktory prideluje ip takze ako sa mam na net pripojit....kde to tam?