Caka nas pekna Linuxova jesen :-)

Sekcia: Komunita 29.09.2005 | 21:48
Avatar KvoCo SuSe, Gentoo  Používateľ
Mno tak v oktobri nebudu rodit len jablone a hrusky ale aj OpenSource komunita. Caka nas Mandriva 2006, SuSE 10.0 a nova revizia Ubuntu 5.10. Osobne sa uz neviem dockat, ocakavam o nich ze konecne budem mat distro co bude podporovat HW na mojom notebooku. Na ktore distro sa najviac tesite vy?
    • Re: Caka nas pekna Linuxova jesen :-) 26.09.2005 | 08:54
      fredy   Návštevník
      Mandriva
    • Re: Caka nas pekna Linuxova jesen :-) 26.09.2005 | 11:04
      Avatar fixinko Slackware,Gentoo,Solaris  Používateľ
      osobne sa netesim ani na jedno :-), jedno horsie ako druhe :-)
      So let it be written, so let it be done....
      • Re: Re: Caka nas pekna Linuxova jesen :-) 26.09.2005 | 11:10
        Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
        Ak ma niekto medzi distribuciami uvedene na prvom mieste FreeBSD (co nie je distribucia Linuxu) a na druhom Slackware (alebo Debian ci Gentoo), tazko mozno ocakavat, ze ho vyssie uvedene distra nadchnu (to skor FreeBSD6 :)). Ale vsetci, co sme odisli od win, sme zacinali s nejakou Linux-klikackou. Tak nech sa tesia :)
        • Re: Re: Re: Caka nas pekna Linuxova jesen :-) 26.09.2005 | 13:11
          Avatar KvoCo SuSe, Gentoo  Používateľ
          Ono Ubuntu je vcelku seriozne distro, to neni az taka klikacka. Osobne sa tesim na SuSE, lebo zhanam nieco na notebook co mi bude dobre HW podporovat a bude to friendly. Inak ta Mandriva je mi vcelku ukradnuta. S mandrake som zacinal ale necitim tu potrebu sa k tom vratit, nic na tom riadne neslo. Na Ubuntu ma stve ze je to na Debiane zalozene, co neni podla mojho gusta. No a Slack... co ja viem... keby tak, tak aspon VectorLinux. FreeBSD je dobra vec na server.
        • Re: Re: Re: Caka nas pekna Linuxova jesen :-) 26.09.2005 | 13:29
          Avatar titanik mint  Používateľ
          no ja som zacinal s mandrakom ale potom ako sa to zmenilo som nanho zanevrel a poskusal som rozne distribucie, zaujala ma gentoo distribucia. Je zaujimava a super na server a aj na desktop ak sa xe niekto s tym velmi vyhrat a vykompilovat vsetko (niekedy mam na to naladu, ale niekedy by som bol najradsej keby to hned vsetko slo). Kto by chcel gentoo z trochu rychlejsou instalaciou tak si vyskusajte saxana.cz. Chcel by som sa skor zameriat na desktop userov, co by som im mohol odporucit, bez nejakych velkych namach rozbehat vsetko co potrebuju. Zatial som medzi takou najlepsou nasiel SuSE linux. Pekne spravena instalacia, mozte si vybrat z coho chcete instalovat DVD/Samba/ftp/.. hned nabehne slovencina ked si ju zvolim. Zatial co som nerozbehal bol IrDA s prepojenim na SonyEricsson. A pod win ked potrebujem pod qemu linux konzolu tak si pustam slax live. Tiez celkom pekna distribucia. Inac sa mi pacila aj FreeSBIE live cd, len grafiku som musel rozbiehat vzdy rucne. Takze uvidime co sa zmeni v jakych distribuciach a kazdy nech si vybere co sa mu paci a co sa mu najviac hodi, sak preto je tolko distribucii aby si clovek mohol vybrat (distrowatch.com :)).
          • Re: Re: Re: Re: Caka nas pekna Linuxova jesen :-) 26.09.2005 | 19:41
            Avatar Martin Beastie  Používateľ
            tak tak
            <br/> <br/>
        • Re: Re: Re: Caka nas pekna Linuxova jesen :-) 26.09.2005 | 19:23
          Avatar fixinko Slackware,Gentoo,Solaris  Používateľ
          asi tak :-)
          So let it be written, so let it be done....
    • Re: Caka nas pekna Linuxova jesen :-) 26.09.2005 | 14:30
      dano   Návštevník
      jeziiis!! mandrake som skusil raz a dost;-)) co to tam maju same drakecojaviemco... idealny desktop je debian :-)) apt-get,lahka sprava...no co ches viac,inak ma to na notebooku(celkom novy model) a vsetko ide ako ma..az na par vynimiek ale to by neslo nikde zatial asi..
    • Re: Caka nas pekna Linuxova jesen :-) 28.09.2005 | 09:23
      frufru   Návštevník
      ak by niekoho zaujalo freebsd ale zdalo sa mu pre zaciatok tazke... http://www.pcbsd.org/ distribucia zalozena na freebsd a zamerana na desktop s vlastnym, pre zaciatocnika jednoduchym systemom instalacie aplikacii
      • Re: Re: Caka nas pekna Linuxova jesen :-) 28.09.2005 | 10:55
        Avatar Martin Beastie  Používateľ
        A ja som uz spiskal aj slovensky preklad, ktory bude k dispozicii asi vo verzii 0.9. momentalne je k stiahnutiu 0.8.2, odporucam Vam ju vyskusat. Chystame aj slovensku verziu stranok..
        <br/> <br/>
    • Re: Caka nas pekna Linuxova jesen :-) 29.09.2005 | 21:48
      Avatar KvoCo SuSe, Gentoo  Používateľ
      Kurnik jelenia ruja uz vrcholi a SuSE, Mandrivy ani Ubuntu nikde :-)