integrovaná webka

Sekcia: Hardware a Drivery 05.03.2012 | 01:36
rszetei   Návštevník
Ahojte,
mám taký problém že mi nefunguje webka, mám notebook Dell Latitude E6400, Linux mint 12 -Linux 3.0.0-12-generic (x86_64). Skúšal som to dva programy skyp a cheese a oba mi vypisovali že nieje žiadne zariadenie. Vo výpisoch som tiež nič nenašiel
http://ubuntuone.com/2zsxvHIDQYj3sFY1x54vVs
netušíte ako by sa to dalo rozbehať?
Ďakujem
    • Re: integrovaná webka 05.03.2012 | 12:03
      WlaSaTy   Návštevník
      Predpokladám, že u pripájaš cez USB. Mal si ju zapnutú keď si robil výpis z lsusb? Lebo jediné čo je tam vidno s optickým snímačom je 5 tlačítková myš a tá sa nevykne používať ako kamera. Nie že by neexistovali podobné projekty (urobiť scanner na rozpoznávanie textu zo snímača optickej myšky, alebo urobenie si myšky z kamery na telefóne), ale to boli trochu iné projekty a za iným účelom.

      Skús urobiť výpis z lsusb pred jej pripojením a po jej pripojení. A ten rozidiel čo tam pribude bude ona. To sem daj ako obyčajný text. S prevodom do PDF si hlavu nemusíš lámať.

      PS.: Ak by to bola vstavaná WEBka v notebooku, tak je možné že je ju treba aj nejako zapnúť. Návod na jej zapnutie sa môže a asi aj bude líšiť medzi výrobcaami a modelovými radami.
      • Re: integrovaná webka 05.03.2012 | 12:33
        rszetei   Návštevník
        Práve že je integrovaná a nikde som to nenašiel či sa dá zapnúť, a nenašiel som to ani v biose, mikrofón ktorý je vnej funguje
        • Re: integrovaná webka 05.03.2012 | 19:41
          WlaSaTy   Návštevník
          A tu je otázka, či ten notebook má naozaj kameru.

          Multimedia

          2 speakers, digital microphone (optional)
          Integrated Webcam (optional)

          Obráť sa na predajcu s tým, že nech Ti ju predvedie. A poprípade nehá zapnutú keby to chcelo ovládanie cez nejakú priblblú aplikáciu pod winblows.
          • Re: integrovaná webka 05.03.2012 | 21:20
            rszetei   Návštevník
            Hambím sa, ale bude to tak ako si to napísal, asi nemá kameru len ten mikrofón, pod win som to neskúšal lebo nebol nainštalovaný len mám ktomu vistu a stou sa určite trápiť nebudem.
            Mohlo ma to hneď trknúť keď som to nenašiel ani v biose ale nieje tam ani mikrofón a ten funguje.
            Dík za rady
            • Re: integrovaná webka 05.03.2012 | 22:12
              WlaSaTy   Návštevník
              Mikrofón je len namotaný drôtik na membráne pri magnetke, ten netreba extra zapínať. Jeho zapnutie, vypnutie alebo prepnutie sa obvykle deje v mixéri.

              Ale, kamerka môže byť ovládaná cez nejaké divné multimediálne tlačítko na ktorom poslúcha zvláštny program ktorý môže vypínať a zapínať tú kamerku podobne ako sa to deje s WiFi kartami a Bluetooth adaptérmi. Preto sa treba opýtať predajcu.

              Teda, pokiaľ to nie je nejaký vybrakovaný sklad, kamión alebo pokiaľ zaním neplače nejaký radový zamestnanec ktorému ho dajú k náhrade...
              • Re: integrovaná webka 05.03.2012 | 22:25
                rszetei   Návštevník
                Nie je to odkúpený vyradený netebook z firmy, preto tam nebol nainštalovaná vista len pribalená inštalačka visty. A externé tlačidlo tam na kameru nieje je len na WiFi.
                • Re: integrovaná webka 06.03.2012 | 10:59
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Vo firemných notebookoch nemajú web kamery čo hľadať, takže jej absencia je z bezpečnostných dôvodov pochopiteľná.

                  Takže si priptav okolo 10E a choď si nejakú kúpiť. Ale, snainštalovaným notebookom, aspoň to vyskúšaš aj s jej "kvalitami".
                  • Re: integrovaná webka 06.03.2012 | 21:02
                    rszetei   Návštevník
                    Jo dík