Myš a touchpad

Sekcia: Hardware a Drivery 10.03.2012 | 20:12
Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
Mám problém - pravdepodobne s touchpadom.
Niekedy sa mi počas písania prehodí kurzor na iné miesto v texte a musím to potom opravovať. Pritom v nastavení mám zaškrtnuté "zakázať touchpad počas písania". Neviem, ako táto funkcia funguje, mám pocit, že skôr nefunguje.

Druhý problém - niekedy sa mi stane, že mi systém prestane reagovať na ľavé tlačidlo myši a klávesové skratky. Napraví sa to, ak použijem tochpad. Ale ak chvíľu klikám ďalej myšou alebo klávesnicou, blbne to stále viac, prestane mi reagovať aj na stredné a pravé tlačidlo. Naposledy som potom nemohol systém vypnúť ani reštartovať, jediné, čo fungovalo, bolo uspanie.

Používam Ubuntu 11.10 X64, obvykle Gnome Shell, nemám odsledované, čo to robí aj v iných GUI...
    • Re: Myš a touchpad 10.03.2012 | 21:16
      Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ
      Možno pomôže:

      http://wiki.ubuntu.cz/Vypnut%C3%AD%20touchpadu
      "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
      • Re: Myš a touchpad 10.03.2012 | 22:20
        Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
        Vdaka, vyskusam.
    • Re: Myš a touchpad 12.03.2012 | 12:14
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Aké PC NB ?? Napíš

      Nemáš v BIOSe možnosť vypnúť touchpad ?? Skontroluj

      :-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Myš a touchpad 16.03.2012 | 23:49
        Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
        V BIOSe nemam skoro ziadne volby. :-)
        Ale pomohol mi ten link, co mi dal Jan Suvada. Nainstaloval som si touchpad-indicator, je to dobra vec. Ked mam pripojenu mys, touchpad sa vypne. Ked nie, je aktivny.