ako vytvorit zdielanu kniznicu v c

Sekcia: Programovanie 27.09.2005 | 16:44
dvh   Návštevník
Ahoj Potreboval by som vytvorit vlastnu zdielanu kniznicu v C/C++ tak aby ju mohli pouzivat ine programy. Zatial som dospel k tomuto: - mam subory kniznica.cc a kniznica.h (su tam nejake funkcie) - zkompiloval som to: gcc -c kniznica.cc --> to vytvori kniznica.o - potom: ar cru libkniznica.a kniznica.o ranlib libkniznica.a - ked ju chcem pouzit v programe (nejakom inom) tak pouzijem len hlavickovy subor a zkompilujem to takto: gcc program.cc -L. -lkniznica potom to ale prilinkuje tu kniznicu do ./program spustitelneho suboru (libkniznica.a mozem vymazat a ide to spustit). Neviete niekto ako by sa to malo spravit aby to tam neprilinkovalo ale aby to bola normalna zdielana kniznica. dufam ze som to vysvetlil jasne, vdaka za pomoc. pozn: zmysel toho celeho je, ze mam viac programov ktore pouzivaju tie iste funkcie ale nechcem aby boli po skompilovani zbytocne velke, namiesto toho tam bude jedna zdielana kniznica navyse pre vsetky...
    • Re: ako vytvorit zdielanu kniznicu v c 27.09.2005 | 16:44
      puco   Návštevník
      Na tejto stranke http://www.advancedlinuxprogramming.com/ je zadarmo na stiahnutie knizka, kde je to dobre popisane (je tam popisanych aj kopa dalsich dobrych veci). Inak pozri volbu -fPIC a -shared v man gcc.