prehrievanie notebooku

Sekcia: Hardware a Drivery 06.04.2012 | 16:40
Avatar defnies Mint  Používateľ
Dobry den,
mam taky problem. Teda problemy su 2 ale myslim, ze ten 2. sa odvija od 1. No mam problem so zohrievanim notebooku. Ked si zapnem windows, ventilator mi neroby skoro nic, ani ked zapnem internetovy prehliadac alebo pustam hudbu. Pri Linuxe mi ide ventilator vkuse a kruti sa ako sialeny, neprehrieva sa az tak aby sa vypol ale aj tak my to dost vadi. Druhy problem je ten, ze baterka mi vydrzi tak 45 min., pri windowse je to 2,5 hodiny.
Notebook : Acer Aspiere 7738G , Intel Core 2 (2.53 GHz)
nVidia GeForce GT 240M 1GB
4 GB Memory
6-cell Li-ion Battery
Linux Ubuntu 11.10
Vopred dakujem.
    • Re: prehrievanie notebooku 06.04.2012 | 16:54
      Avatar default Debian  Používateľ
      skus byt v prostredi unity2D nejaky cas, ak to bude OK, znamena to ze je za to zodpovedne Unity3D(+ dalsie compiz zalezitosti)
      R.K
      • Re: prehrievanie notebooku 06.04.2012 | 23:57
        Avatar defnies Mint  Používateľ
        no ako tak pozeram, tak uz som v prostredi Unity 2D
        • Re: prehrievanie notebooku 07.04.2012 | 00:03
          Avatar default Debian  Používateľ
          nechapem co tym myslis: , ze si tam siel teraz, alebo ze si tam bol aj predtym ako si zalozil tuto temu, alebo co tym chces povedat, to ci si v 2D alebo 3D zistis jednoducho tak, ze v 3D ti medzi procesmi bezi compiz zatial co v 2D nebezi, spusti gnome-system-monitor a over to
          R.K
          • Re: prehrievanie notebooku 07.04.2012 | 00:28
            Avatar defnies Mint  Používateľ
            no ten compiz tam bezi,.... a ako mam zapnut to Unity2D ??? sorry ale Linux mam 2 tyzdne
            • Re: prehrievanie notebooku 07.04.2012 | 00:33
              Avatar default Debian  Používateľ
              Pozri odhlas sa a potom tiez cez to koliesko ako na obrazku vyber Unity2D , a potom sa prihlas, bude to vyzerat velmi podobne ale bude to bez hardwarovej akceleracie, a nebude bezat teda compiz a dalsie veci, a chvilu tam bud a potom povedz ci sa to este prehrievalo
              R.K
              • Re: prehrievanie notebooku 07.04.2012 | 12:40
                Avatar defnies Mint  Používateľ
                no prepol som si to na ten Unity2D , mam to tak asi pol dna, ventilator sa sice rozbehne az po nejakych 20 minutach, od startu sistemu ale potom uz ide cely cas, nie tak sialene ako predtym ale ked polozim ruku nad ventilator citim iste teplo :) ale aj baterka vydrzi dlhsie. Nie som v Linuxe nejaky pokrocily ale neviem ci je tak nastaveny aby vytazval takto pocitac pri prehliadani internetu.
    • Re: prehrievanie notebooku 07.04.2012 | 03:21
      Martin   Návštevník
      to by aj mna zaujimalo ako ten ventilator skrotit. Uz to nejaku chvilu riesim, ale zatial som nenasiel solution. HP 4520s
    • Re: prehrievanie notebooku 07.04.2012 | 10:29
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      rovnaký problém, nefungujúce alebo zle fungujúce ACPI. Máš nainštalovaný balík laptop-mode-tools?
      • Re: prehrievanie notebooku 07.04.2012 | 12:27
        Avatar defnies Mint  Používateľ
        ja to nainstalovane nemam, .... naco to je ???