LG DVDRAM GSA-4160B a dvdRW

Sekcia: Hardware a Drivery 07.10.2005 | 12:33
peter golis   Návštevník
Ahojte, kupil som si napalovacku GSA-4160B, revision A301 (http://www.cdr.cz/a/11797) od LG a akosi mi nejdu prepisat disky DVDRW. Zvlastne na tom je ze s podporou DVDRAM nemam najmensi problem a ani s vypalovanim klasickych DVD diskov. vypalovacka je klasicka ATAPI, nastavena ako slave na sekundarnom kanali. cdrecord mi tvrdi "Cannot blank with non Ricoh based drive. dvd+rw-format zasa ze medium nie je DVD+-RW alebo DVD-RAM. media som skusal emgeton (taiyo yuden) DVD+R (rw) a verbatim (MCC) DVD+R (rw) a na obidve media mi pise dvd+rw-booktype ze su RVR-ROM alebo DVD+R. Prepisanie je nemozne. netusite ako by sa dali tie media prepisat?
    • Re: LG DVDRAM GSA-4160B a dvdRW 27.09.2005 | 22:28
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Niečo som našiel: DVD+RW/+R/-R[W] for Linux. Dúfam, že to pomôže.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: LG DVDRAM GSA-4160B a dvdRW 28.09.2005 | 00:23
        peter golis   Návštevník
        Dik, ak som zapol prevodnik ide-scsi tam mi to zacalo robit s DVD RW mediami. aspon growisofs sa chytil. skoda ze s tymto interfacom zasa nejde DVDRAM. Sranda, vsade sa pise ze nepouzivajte emulaciu scsi pre ide napalovacky pod jadrom, ale aspon u mna koli praci s DVDRW to potrebujem. A obmedzuje ma to zas v inych veciach.
        • Re: Re: Re: LG DVDRAM GSA-4160B a dvdRW 07.10.2005 | 02:46
          Zilo   Návštevník
          DVD+RW sa nemaze. Moze sa fomatovat. Zapisovanie je overwrite alebo incrementalne. DVD-RAM si mozes zase pripojit ako HDD. Vytvoris nan filesystem, info zapises do /etc/fstab a funguje to. Proste len vlozis disk a kopcis nan data ako na HDD,
          • Re: Re: Re: Re: LG DVDRAM GSA-4160B a dvdRW 07.10.2005 | 02:48
            Zilo   Návštevník
            Tu je clanok na DVD-RAM http://www.root.cz/clanky/dvd-ram-v-linuxu/
            • Re: Re: Re: Re: Re: LG DVDRAM GSA-4160B a dvdRW 07.10.2005 | 12:33
              peter golis   Návštevník
              vtip bol v tom, ze mi s atapi interface islo vypalovat vsetko (CD, DVD, DVD RAM) ale vymazat resp. prepisat DVD RW mi islo len s pouzitim growisofs a cez scsi interface. takze: prepisanie DVD RW je mozne iba s aktivnym modulom ide-scsi vypalovanie CD/DVD nemalo by zalezat, staci dat iba spravny parameter programu cdrecord, resp nastavit to v jeho grafickych nadstavbach (xcdroast,...) blokovy zapis na DVD RAM je mozny v mojom pripade iba s pouzitim standardneho ATAPI interface, takze bez modulu ide-scsi. --- pre mna to znamena ze ked chcem po pouziti DVD RAM vymazat DVD RW, tak musim restartnut linux. mozno to v buducnosti opravi autor growisofs. alebo si najdem nejaky iny program co dokaze premazat DVD RW, alebo tuto funkcionalitu pre moju vypalovacku prida autor cdrecordu. Dik za pomoc vsetkym ;-)