Velky packet loss na Internete

Sekcia: Konfigurácia 04.10.2005 | 00:46
Avatar stando Mandriva 2005 LE  Používateľ
Nainstaloval som si Mandriva 2005 LE. Mam aDSL router Draytek Vigor. Internet na Windows masine (tiez aj PC, na ktorom mam aj Linux) mi ide uplne OK, rychlo, bez packet loss. Ale po nastaveni sietoveho pripojenia na linuxe (skusal som aj DHCP aj staticke) mi ide internet s velkymi vypadkami, pomaly.. Proste velke dropouty, caka sa medzi natahovanim stranok a podobne... Hlaska v browseri "zistujem adresu servera", teda kym ju zisti, trva aj niekolko sekund.... proste hruza na tom surfovat Co mozem mat pokaslane? Neco zle nakonfigurovane? Mam v kompe inak dve sietovky (jedna integrovana nvidia a druha 3com)- nemoze to byt problem? Skusal som dat router aj na druhu, ale chova sa to tak isto... Dakujem za kazdy help. Som lama, nebite ma prosim :)
    • Re: Velky packet loss na Internete 28.09.2005 | 00:47
      Avatar stando Mandriva 2005 LE  Používateľ
      Nooo, este som si vsimol ze ked si cez Menu->System->Nastavenie->Nastavenie vasho pocitaca->Siet a internet kliknem na Internet, kde sa vlastne zadavaju DNSka, tak tam hore pise stav pristupu k internetu, teda typ pripojenia je ethernet a stav tam je "pripojeny" ale obcas sa zmeni na "nepripojeny" a potom po chvili zase pripojeny... Je mozne, ze toto moze suvisiet s mojim problemom? Docela by som povedal, ze aj ano, len netusim preco to tak je.....
      • Re: Re: Velky packet loss na Internete 28.09.2005 | 00:57
        peter golis   Návštevník
        mozno ze je prerusenie (IRQ) sietovej karty zdielane s nejakym inym zariadenim. alebo odchadza kabel, konektor na sietovej karte.
        • Re: Re: Re: Velky packet loss na Internete 28.09.2005 | 01:12
          Avatar stando Mandriva 2005 LE  Používateľ
          nie nie, v tom kabli to nie je, pretoze ako nahle do tej masiny nahodim inu sietovku alebo HDD s windowsom, ide vsetko ako ma... co sa tyka toho irq, skusim pozriet... Ale mozno som nespravne nezval tento thread, ale pri pingoch mi vtedy dochadzalo k packet loss, ale zistil som, ze problem je hlavne nasledovny: zadam v prehliadaci nejaku adresu, potom napise ze zistujem adresu a cakaaaaaam, potom sa to rozbehne a v ramci odkazov tej istej domeny (napriklad www.linuxos.sk/stats, www.linuxos.sk/reklama, www.linuxos.sk/sluzby, atd.) to fici uplne fajn, rychlo, ale ked chvilu nic nerobim, zase to potom caka opat na zistenie adresy.... strasneeeee :( Skusal som do nastavenia internetoveho pripojenia zadat ako DNS IP routra, teda 192.168.1.1, potom som skusal aj DNSka od Telekomu, ale vzdy sa to tvari rovnako.... :(
          • Re: Re: Re: Re: Velky packet loss na Internete 28.09.2005 | 11:54
            puco   Návštevník
            Daj sem vypis ifconfig, route -n mozno z toho nieco vykumame, ked nie, tak sa naucis aspom na co su :-)
          • Re: Re: Re: Re: Velky packet loss na Internete 28.09.2005 | 16:57
            peter golis   Návštevník
            nastava to aj bez nastartovania grafickeho prostredia (XWindows) a bez pouzitia framebufferu? ako root: init 3 login to console ako hocikto, pomocou napriklad wgetu stiahnut stredne velky subor a pozriet v /proc/net/dev ci pretrvava dany problem. ak nie, tak sa najpravdepodobnejsie hada graficka karta zo sietovkou. bud bude potrebne poprehadzovat karty, alebo rezervovat prerusenie pre graficku kartu alebo pohrat sa s apic. mne to nastavalo ked sa mi mlatila grafika (nvidia mx400) s usbckom alebo scsi radicom alebo zvukovkou. vzdy s niecim inym. jednalo sa o kartu ktora vyzadovala vlastne IRQ ktore nebolo zdielane s nicim inym.
          • Re: Re: Re: Re: Velky packet loss na Internete 04.10.2005 | 00:46
            Michal   Návštevník
            Ja som mal uplne presne tento isty problem so SuSE 9.3. Pomohlo mi, ked som zmenil primarny DNS server - ten ktory sa automaticky nastavoval cez DHCP bol velmi pomaly.