MAC adresy pouzivatelov siete

Sekcia: Ostatné 03.05.2012 | 21:25
Tchor   Návštevník
potreboval by som zo siete vytiahnut zoznam MAC adries uzivatelov, no problem je, ze ja som taktiez iba pouzivatel tej siete (wired). Takze ako user chcem zistit kto je este pripojeny a chcem vidiet jeho adresu.

Poznate nejaky sikovny sposob ako to urobit?

    • Re: MAC adresy pouzivatelov siete 03.05.2012 | 21:53
      Avatar m4jkl   Používateľ
      prikaz arp
      • Re: MAC adresy pouzivatelov siete 03.05.2012 | 22:27
        Tchor   Návštevník
        ARP som skusal, ale ten mi vypisoval iba adresu "hostitela" a ja chcem adresy pozvanych, medzi ktorymi sa nachdzam aj ja. Mozno som nepochopil MAN, neviem.

        S akymi parametrami to mam pouzit?
        • Re: MAC adresy pouzivatelov siete 04.05.2012 | 00:06
          Avatar m4jkl   Používateľ
          a ako vyzera ta siet?
          • Re: MAC adresy pouzivatelov siete 04.05.2012 | 01:40
            Tchor   Návštevník
            hadam tou otazkou myslis topologiu siete.

            sme pripojeny do SANET dvoma linkami. Jednou linkou su smerovane len multicasty a druhou ostatna prevadzka. Odtial je do kazdej oblasti privedena opticka trasa.
            Nejako takto to vyzera:link V Oblastiach je dalsie vetvenie zo serverovni, ktore tvoria skupinu userov. A o ich adresy mam zaujem (oblast 1 je moj "terc").
            • Re: MAC adresy pouzivatelov siete 04.05.2012 | 01:55
              Tchor   Návštevník
              ale dajme tomu, ze mame taku malu siet. Mam router a spravim siet zo 4 pocitacov. Ja som na PC1 a chcel by som vediet adresy ostatnych PC (PC2,3,4).
              • Re: MAC adresy pouzivatelov siete 04.05.2012 | 10:01
                Avatar m4jkl   Používateľ
                mozes skusit nieco taketo?

                -pozri sa na vypis arp (najlepsie hned po zapnuti pc, alebo nejako vycistit arp cache)
                -skus pingnut nejaky iny stroj o ktoreho MAC mas zaujem
                -skontroluj arp ci pribudol zaznam

                inak to samove riesenie bude asi lepsie ako tato arp cache, lebo takto by si musel s kazdym PC aspon raz komunikovat, aby si mal v arp cache jeho zaznam. tj. aspon ten ping na vsetky pc by si musel robit.
    • Re: MAC adresy pouzivatelov siete 03.05.2012 | 22:01
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Pripadne, ak ti nevadi aktivne scanovanie, tak mozes pouzit prikaz:
      nmap -sP ADRESA_SIETE/MASKA
      To opinguje cely rozsah, ktory mu zadas.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity