HP PSC 1410

Sekcia: Hardware a Drivery 10.10.2005 | 01:04
Avatar petermi   Používateľ
dnes alebo zajtra budem instalovat suse 9.2 alebo MDK 10.1 linux na desktop pc, jedna sa mi hlavne ci pobezi standardne toto PSC zariadenie alebo bude treba nejake rpm baliky a ci vobec existuju uz na to na hp stranke ani chyru ani slychu o linuxe
    • Re: HP PSC 1410 28.09.2005 | 16:13
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      myslím, že by mala fungovať. HP-IJS
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: HP PSC 1410 29.09.2005 | 16:17
        ethyl   Návštevník
        mam HP PSC 1350, drivre pouzivam z vyssie uvedeneho linku, ale hplip, nie hpijs.
        • Re: Re: Re: HP PSC 1410 30.09.2005 | 01:10
          Avatar petermi   Používateľ
          v sobotu sa idem do toho pustit uz som tam dal suse 9.2 ale ftp verziu nie prof. , podla navodu mam doinstalovat nejake devel atd. nebude pytat nahodou aj zavislosti k tymto rpmkam ktore nie su na DVD-ftp verzii ??? alebo neexistuje rpmko na tie ovladace?? uz som trochu vysiel s linu tak by som nerad zabil pol dna instalaciou mimoto dnes len tak na skusku som to tam pichol hned to naslo aj vytlacilo skusobnu stranu ale po konfiguracii psc-cka ktore tam samozrejme nie je v zozname zariadeni ibo po psc 1310 ,netlaci s openoffisu ziadne dokumenty ani znak,zato stale je schopne vytlacit skusobnu stranu s linuxu ked dam akekolvek psc od 11xx-16xx stale to iste
          • Re: Re: Re: Re: HP PSC 1410 30.09.2005 | 01:13
            Avatar petermi   Používateľ
            a este jedna vec, nie je tam net spojenie tak preto sa pytam na tie zavislosti, instaloval som kde 3.x do suse 9.1 tak preto,nekonecny pribeh s tymi zavislostami
            • Re: Re: Re: Re: Re: HP PSC 1410 01.10.2005 | 13:06
              Avatar petermi   Používateľ
              ako som pisal zavislosti same na mna skocili a bez netu a s tym ftp DVD nic som neporiesil nastastie som stiahol nejaky PPD subor len tak pre istotu a cuduj sa svete tlaciaren sa pridala do zonamu medzi HPcka a tlaci ten navod a popis totalne nefunkcny, asi kôli tym nenaistalovanym rpmkam co su tam spomenute ale ked som ich dal cez Yast2 tak pisalo ze nie su na mediu aj ked ich mam na disku, takze bud Suse pro alebo komplet cele Suse ftpcko so sebou doniest Zaklad bol aby to aspon s Openofisy vytlacilo text co sa podarilo, ale sklamal ma ten navod, podla neho by som nemal mat problem nahrat cely ovladaci set od HP ale hned na -configure- to zdochlo
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: HP PSC 1410 06.10.2005 | 13:38
                Avatar jarok Ubuntu 8.10  Používateľ
                Ja pouzivam HP psc1215 a v pohode mi tlaci aj skenuje.Ak to vsak potrebuje dake ovladace skus aj na stranke suse.Na stranke HP som toho ani ja moc nenasiel.Ja pouzivam hpaio 1200 series ale fungovalo mi aj 1300.No ja pouzivam suse 9.3 pro. a tam tie ovladace uz su.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: HP PSC 1410 10.10.2005 | 01:04
                  Avatar petermi   Používateľ
                  no keby manik mal net tak by hadam stacil update kernel a cups ale takto offline mu staci tlacenie pomocou toho prihrateho PPD