klavesnica na HP , MINT

Sekcia: Hardware a Drivery 18.05.2012 | 20:29
Jozko   Návštevník
Dobryyyyyy , mam otazocku :
mam HP Pavilion kde je dual boot win 7 a linux MINT.
Ked pracujem v linuxe stava sa mi ze niekedy potrebujem vypnut touchpad, tlacitkom ktore je nad nim (kvoli malemu ktory sa mi sem stale hrabe:) ale ked ho zase zapnem nejde mi cela klavesnica a nereaguje vobec na nic,ale na druhej strane je funkcny aspon touchpad :)
co s tym ?
a sa spytam mozno trosku blbu otazku: ked si stale stahujem aktualizacie v linuxe, nezväcsuje sa vlastne tym system? Ked si stahujem aktualizacie ktore maju tak sem tam 100-200 MB?
    • Re: klavesnica na HP , MINT 19.05.2012 | 14:33
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
      Touchpad sa dá vypnúť aj cez nastavenie systému -- Myš a touchpad. Inštalovaním aktualizáciíí sa systém nejako dramaticky nezväčšuje, v podstate je to nebadateľné. Ale vznikajú nepotrebné balíčky, ktoré zbytočne zaberajú miesto. Tieto sa dajú odstrániť, najlepšie je na to používať Ubuntu tweak, treba ho nainštalovať: sudo add-apt-repository ppa:tualatrix/ppa
      sudo apt-get update
      sudo apt-get install ubuntu-tweak
    • Re: klavesnica na HP , MINT 19.05.2012 | 17:33
      Avatar menom   Používateľ
      Po nejakom case a instalovanych aktualizaciach si mozno vsimnes, ze pri starte pc je v GRUBe tych riadkov nejako viac.
      Ak chces vymazat tie starsie jadra - nepouzivane da sa to cez Synaptic aj cez Ubuntu Software Center.
      Po spusteni programu napis do vyhladavacieho pola "generic image" bez uvodzoviek a uvidis co tam mas, potom vymaz ktore chces.
      Daj pozor na cislovanie aby si nevymazal co nechces.

      Da sa to aj cez program Ailurus, ktory ma v sebe nastroj na cistenie.
      • Re: klavesnica na HP , MINT 20.05.2012 | 19:11
        WlaSaTy   Návštevník
        Ono, vyhodenie nepotrebných balíčkov je jednoduchšie a rozumnejčie napríklad cez synaptic. Zotriediť balíčky tlačítkom vľavo dole podľa stavu a vybrať obsolete/nepotrebné balíky.

        Dá sa to aj ce command line.