E420 aký linux?

Sekcia: Hardware a Drivery 12.06.2012 | 23:44
Avatar kompi snad Debian na ntb :)  Používateľ
Zdravím,

Mám tento noťas: http://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-edge-e420-cerny-1141-kug-d298606.htm .
Chcem poriešiť nijaky linux v žiadnom prípade ubuntu vadí mi rozhranie a to aj gnome classic pretože je to šmejd. Možno mint ale asi najradšej niaky debian alebo nieco.
Mám však problém ako spojaznim prepinatelne gf? ide mi len oto nainstalovať Catalysty a nastavit napevno INTEL GF. V buducnosti možno prideliť niakym graficky náročným apkam AMD GF....
lenže v debian testing po inštalacii klasika sh/ ...... .run napiše error tak som zadal aticonfig --initial a dal reboot. no po reboote sa nerozbehlo xko. mám dať radšej debian stable?
plus je niečo v linuxe ako thinkpad fan control alebo tie celkom ok lenovo thinkpad aplikacie? dik vopred za rady...

Môj NTB hp presario CQ60-120EC ICQ 467479512
    • Re: E420 aký linux? 13.06.2012 | 00:13
      prasiatko   Návštevník
      skus fedoru alebo suse
      • Re: E420 aký linux? 13.06.2012 | 00:16
        kompi   Návštevník
        na deviate by to nešlo??
        • Re: E420 aký linux? 13.06.2012 | 11:25
          WlaSaTy   Návštevník
          Pokiaľ chce, ako už písal v prvom príspevku, nijaký, teda žiadny Linux, tak je voľba jasná. Len nechápem načo sa potom pýtal.
          • Re: E420 aký linux? 13.06.2012 | 12:02
            kompi   Návštevník
            Ospravedlnujem sa za svoju gramatiku...
            Chcel by som tam najradšej debian viete mi poradiť či radšej sa trápiť zo stable alebo testing? Na Fedore mi tiež vadi to gnome co vyzera ako unity. SUSE neviem ako ma rozhranie ale zas v SUSE je kopu bordelu... Skôr existuje dajaký skript čo doinstaluje všetko potrebné pre tie amd catalysty do debianu? niečo take som videl v téme pre OPTIMUS do fedory.
            • Re: E420 aký linux? 13.06.2012 | 16:57
              WlaSaTy   Návštevník
              Pokiaľ Ti vadí na Ubuntu iba ten čierny desktop, tak použi deriváty Lubuntu alebo Xubuntu. Dá sa to prehodiť nainštalovaním jedného meta balíku, a vyhodením metabalíku Ubuntu. Ak máš FLAT internet dostatočnej rýchlosti, tak aj za jazdy. Potom len systém povie, že by stálo za to vyhodiť nejaké nepotrebné balíky.
          • Re: E420 aký linux? 13.06.2012 | 13:43
            guest   Návštevník
            Neviem, co je to dnes za moda. Uz viackrat som videl napisane namiesto "nejaky" slovo "nijaky" alebo "niaky" alebo nejaku jeho vymyslenu derivaciu. Jasne, chapem, sem tam aj mne ujde ruka. Ale niektory ludia asi nevidia rozdiel medzi tymi slovami - pricom ten rozdiel je obrovsky. Niekedy premyslam, ci ludia, ktory to takto pisu tie slova tak aj vyslovuju alebo ich iba skratka nevedia napisat - pricom si myslim, ze v slovencine sa da celkom zrozumitelne s hovoreneho slova vyvodit napisany tvar (sem-tam je problem s i/y + nejake spodobovanie, ale to je asi vsetko).

            A ciarky - to je kapitola sama o sebe. Mozno existuju klavesnice s absenciou ciarok - neviem.
            • Re: E420 aký linux? 13.06.2012 | 16:01
              Avatar kompi snad Debian na ntb :)  Používateľ
              v tvojom prispevku neni ani zmienka o diskutovanej veci.
              bez urazky snaz sa drzať témy....
              Môj NTB hp presario CQ60-120EC ICQ 467479512
              • Re: E420 aký linux? 14.06.2012 | 11:11
                guest   Návštevník
                V mojom prispevku je zmienka o Tvojom prispevku. To som uz len nevydrzal, pretoze som uz tolkokrat videl niekoho, kto neovlada slovencinu, ze mi je z toho zle. Bez urazky. A bez flame. Len som sa uz potreboval "vyplakat". Mozno ze si to niekto precita a zamysli sa nad sebou - to by som bol velmi rad.
            • Re: E420 aký linux? 19.06.2012 | 03:13
              sedem - šesť   Návštevník
              Nominatív plurálu poznáme? Lebo celkom vtipne vyznieva kritika od niekoho, kto nepozná takéto základné veci :)
    • Re: E420 aký linux? 14.06.2012 | 08:27
      Joe   Návštevník
      Žilina alebo horná nitra? ..niaky :) Testing môže mať bug, ja by som použil stable (tiež pridáva podporu nového hw do svojho jadra tak sa ho netreba báť). Alebo ešte z Archom mám dobré skúsenosti, aj nové veci sú tam odladené.
      • Re: E420 aký linux? 14.06.2012 | 11:13
        guest   Návštevník
        Ja som zo Ziliny, takze neurazaj ;-).
    • Re: E420 aký linux? 08.11.2012 | 22:05
      Avatar vojto   Používateľ
      No pochváľ sa, čo si si tam nakoniec dal a ako si so systémom spokojný? Chýbajú tu na fóre skúsenosti s konkrétnym HW.