Update Archlinux a trable s pacman-key

Sekcia: Konfigurácia 03.07.2012 | 17:12
Avatar listrdave Linux  Používateľ
Ahoj, mam novy notebook a rozhodol som sa nainstalovat nan Arch. Mam s tym ale 2 problemy.

1. Po nainstalovani a vykonani pacman -Syu sa mi zobrazi poziadavka aby som pouzil pacman-key --init Problem mam ale ziskat dane kluce. Po zadani prikazu sa nic nestane. Obcas sa mi stiahnu (iba vecer to vyslo) ale vacsinou je to po celodennom skusani. Skusal som aj hkp://pgp.mit.edu:11371 ale bez zmeny. Nevie poradit preco mi to tak zle funguje. Na internate som s tym problem nemal.

2. Uz ked sa mi aj parkrat podarilo ziskat dane kluce 2x :D a vykonanie updatov podla prikazu z archlinux.org a nasledne spojenie *.pacnew suborov. Tak po restartovani sa mi zobrazilo (none) login: a to none tam nemam preto ze by som nezadal domenu. Nasiel som nanete ze by vraj malo pomoct pridat usr a shutdown do HOOKS ak mam /usr na samostatnej particii ale niesom isty ci to naozaj zaberie.

budem vdacny za kazdu radu
    • Re: Update Archlinux a trable s pacman-key 04.07.2012 | 15:16
      guest   Návštevník
      Podla vsetkeho to vyzera, ze robis instalaciu z media? Co tak skusit netinstall? Ja viem - moze to zniet skaredo - ale netinstall nehryzie, ba prave naopak - v pripade Archlinuxu je to snad jedine rozumne riesenie, ako nainstalovat system. Aktualne media su... skratka su uz stare. Nie je to sice ani rok, ale v pripade Archlinuxu je to velmi dlho - za ten cas sa udialo kopu veci a v systeme je vela zmien.

      Mne na aktualnom Archu nerobi problem stahovat kluce z prednastaveneho serveru. Hej hej - ide to trochu pomaly a sem-tam mi niektory nestiahne (na druhykrat sa vsak uz zadari).

      Mimochodom, prikaz pacman-key s parametrom --init by nemal stahovat ziadne kluce - mal by vytvorint novy zvazok klucov a vygenerovat Tvoj kluc, ktorym budes podpisovat Master kluce...

      A koniec-koncov, ak nepotrebujes podpisovanie, mozes sa na to uplne vyflaknut...
      • Re: Update Archlinux a trable s pacman-key 04.07.2012 | 17:54
        Avatar listrdave Linux  Používateľ
        Hej to som sa nanokoniec docital vcera vecer potom co som napisal tento vzkaz ako napotvoru :D .. budem musiet porozmyslat nadtmy netinstalom asi to bude ozaj lepsie ako ten core. Dakujem ... zistil som ze mi chybala entropia ... jaaj som ja ale hnup :D

        Dam na tvoju radu a nabuduce skusim netinstal ;)
        • Re: Update Archlinux a trable s pacman-key 04.07.2012 | 18:00
          Avatar default Debian  Používateľ
          to je predsa jasne ze netinstall je lepsi, naco budes instalovat stary system a potom nechat vacsinu balikov nainstalovat znova, ten stary systejm ako si stiahol ty je podla mna pre ludi bez pripojenia na internet, netinstall ma dnes kazde dobre distro :)
          R.K
          • Re: Update Archlinux a trable s pacman-key 04.07.2012 | 18:02
            Avatar default Debian  Používateľ
            keby to bol debian stable, tak to sa este da pochopit, ale arch? ten system ma podla mna nove baliky najskor zo vsetkych distier, ale zase ako si ho nastavis, ale aj ked nemas aktivovany unstable repozitar, tak mas soft podla mna tak aktualny ako to len slo
            R.K
        • Re: Update Archlinux a trable s pacman-key 05.07.2012 | 11:41
          guest   Návštevník
          Co sa tyka entropie - staci popritom nieco robit - potom to uz pofachci. K tomu netinstallu - usetris si kopec roboty, fakt sa to v pripade Archu oplati. Pri nejakom Ubuntu je to jedno - v podstate spravis update aj rocneho systemu a hotovo. Ale tuna...