gnome-shell global menu

Sekcia: Konfigurácia 06.09.2012 | 12:40
Pichu   Návštevník
zdravim,

hladam nieco podobne ako bol "x bar" v gnome 2 resp. chcem mat v shelli globalne menu (nieco ako ma ubuntu v unity).

ako by sa to dalo spravit?

_____________
opensuse 12.2
    • Re: gnome-shell global menu 06.09.2012 | 15:13
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: gnome-shell global menu 06.09.2012 | 15:55
        Avatar default Debian  Používateľ
        podla mna skor mysli to kontextove menu co sa objavi hore v paneli, ze ho nemaju aplikacie vo svojom okne ale je v tom panely toto
        R.K
        • Re: gnome-shell global menu 06.09.2012 | 17:15
          Pichu   Návštevník
          jj presne toto
          • Re: gnome-shell global menu 06.09.2012 | 17:18
            Avatar default Debian  Používateľ
            a musi to byt presne take iste, pretoze ja nechadzam iba takyto typ , ide v podstate o to iste len tam je to tak zabalene
            R.K
            • Re: gnome-shell global menu 06.09.2012 | 21:03
              Pichu   Návštevník
              jasne. Kde to najdem prosim?
              • Re: gnome-shell global menu 06.09.2012 | 21:28
                Avatar default Debian  Používateľ
                odkaz toto je ten balik, nainstaluj ho, a potom cez dconf editor org->globalmenu-> , a tam daj enable, ak by si nevedel ako to nainstalovat alebo zapnut tak napis
                R.K
                • Re: gnome-shell global menu 06.09.2012 | 21:31
                  Pichu   Návštevník
                  jej, dakujem. Nainstalovat to uz zvladnem
                  • Re: gnome-shell global menu 06.09.2012 | 21:46
                    Pichu   Návštevník
                    dobre kaslem na globalne menu. Nainstaloval som to a uz mi nejde system :D Neviem sa ani do tty dostat :/
                    • Re: gnome-shell global menu 06.09.2012 | 23:27
                      Avatar default Debian  Používateľ
                      tak to je teda zaujimave, ten balik je len gnome-shell extension, mozes napisat co presne si spravil
                      R.K
                      • Re: gnome-shell global menu 07.09.2012 | 00:13
                        Pichu   Návštevník
                        stiahol som balik, nainstaloval cez yast -> ziadny error ... extension bol po installacii enabled (btw po installe mi prestal fungovat gnome-tweak-tool), no viditelny v shelli nebol ani po jeho resete, tak som skusil restartovat PC ... boot prebiehal normalne az po login screen ... tam system zacal blikat a cyklil nejaky proces ktory sa mu nedaril spustit ... no a z tohoto blikania sa uz nedalo nikam dostat


                        ja som vlastne do toho vobec nezasahoval, spustil som instalaciu a to bolo z mojej strany vsetko.



                        • Re: gnome-shell global menu 07.09.2012 | 20:58
                          Avatar default Debian  Používateľ
                          hmm, to mi vobec nejde to hlavy, zrejma ten plugin nieje kompatibilny, alebo je to daky bug, neviem, ja by som to spravil takto, restartoval by som PC, stlacal by som shift aby nabehlo grub menu ak je standardne skryte, spustil by som fallback mod,a ten plugin by som odinstaloval, malo by to pomoct, nasledne restart a normalny start
                          R.K
            • Re: gnome-shell global menu 06.09.2012 | 21:30
              Pichu   Návštevník
              Nasiel som toto. Som zvedavy ci to spojazdnim v opensuse :/