problem s javou a pochopenia anotacie Inject

Sekcia: Programovanie 29.09.2012 | 01:28
kryton   Návštevník
Ahoj, ucim sa prave vytvarat jednoduchu java web aplikaciu podla jedneho navodu:

http://wiki4.caucho.com/Java_EE_Servlet/JSP_tutorial:_Building_a_simple_listing_in_JSP

Mam problem s tym ze v servlete "BookStoreList" pouzivaju:

@Inject
BookRepository bookRepo;

A mne to vyhadzuje null. Mozem si ho vytvorit cez new ale na dalsej stranke sa k nemu neviem dostat.

Skusal som si vytvorit xml subor kde by som si vytvoril bean a ten nasledne ziskal v springu. Ale eclips mi vypisoval:
SEVERE: Class [ org/springframework/context/ApplicationContext ] not found. Error while loading [ class com.bookstore.web.BookStoreList ]

Spring ako aj celkovo tvorba webu pomocou javy je premna nova a riesim to cely den a neviem sa pohnut dalej. Ak by niekto vedel poradit budem rad. Dakujem
    • Re: problem s javou a pochopenia anotacie Inject 29.09.2012 | 12:37
      Avatar m4jkl   Používateľ
      ahoj,

      bol by problem sem dat cely ten tvoj eclipse projekt?
      • Re: problem s javou a pochopenia anotacie Inject 29.09.2012 | 13:12
        kryton   Návštevník
        Bud alebo sa ti to da poslat na mail :) ... mas to uz tam :D

        PS: Da sa to sem niejako ulozit ako cely projekt? alebo si myslel len zdrojaky povipisovat
        • Re: problem s javou a pochopenia anotacie Inject 29.09.2012 | 13:18
          Avatar m4jkl   Používateľ
          heh... ten mail co mam v profile je falosny :P :D

          spravne je m4jkl.s a myslim, ze na gmail-e :P
          • Re: problem s javou a pochopenia anotacie Inject 29.09.2012 | 13:22
            kryton   Návštevník
            Az nato ze ja tvoj mail uz davno mam a nie odtialto .. dal si mi ho sam uz davnejsie :P
            • Re: problem s javou a pochopenia anotacie Inject 29.09.2012 | 14:29
              Avatar m4jkl   Používateľ
              Marek... zacni od zaciatku :) a pomaly. v tom linku co si poslal je napr.:
              To get Eclipse to quit complaining about the blank file not having the right format, I went ahead and created boiler plate beans.xml file as follows:
              ....
              
              Note: the @Inject Java dependency injection will not work without this file.
              

              ten beans.xml ti v META-INF chyba.

              mne to sice nefungovalo ani potom, ale vyriesil som to pridanim anotacie @ManagedBean do BookRepositoryImpl.java:
              @ManagedBean
              @ApplicationScoped
              public class BookRepositoryImpl implements BookRepository {


              PS: ci je to spravne riesenie neviem