HAL problem

Sekcia: Konfigurácia 09.11.2012 | 16:46
Avatar Ivan Centos 6.x  Používateľ
Zdravim,

mame script, ktory zbehne server HW/SW discovery. Vzdy ked ho spustim dostanem hlasku: "HAL component not found! A lot of information depends on HAL being available". Mam RHEL4 32bit. HALDaemon mi bezi a netusim kde moze byt problem. Prosim o radu. Dakujem.
    • Re: HAL problem 09.11.2012 | 20:20
      WlaSaTy   Návštevník
      Over si, či je ten skript kompatibilný s verziou HAL použitou v RHEL4. Ak nie, tak použi iný ale podporovaný nástroj.
      • Re: HAL problem 11.11.2012 | 20:47
        Avatar Ivan Centos 6.x  Používateľ
        Viete mi poradit ako si to overit..?

        Script zbehne tieto hall prikazy:
        hal_get
        hal_cap
        hal_list
        hal_find
        lshall
        hal-find-by-property

        Ked napisem "hal" v prikazovom riadku, napise, ze ho command not found.

        • Re: HAL problem 11.11.2012 | 23:01
          WlaSaTy   Návštevník
          Overiť sa to dá jednoducho, a najlepšie to zvládne výrobca, dodávateľ alebo autor. Teda osoba zodpovedná za dodanie funkčného nástroja pre potreby implementácie.

          Ako si k tomu skriptu prišiel a prečo ho chceš nasadiť na firemné prostredie?
          • Re: HAL problem 12.11.2012 | 08:04
            Avatar Ivan Centos 6.x  Používateľ
            je to script, ktory obsahuje rozne prikazy na HW/SW discovery. Script je sucast programu, ktory ma windows a Linux discovery. Windows mam uz v poriadku, ale kedze nie som "Linuxak", s tymto mam problem. Netusim ako to spravit... Co je to ten hal a ako to mam rozchodit..?
            • Re: HAL problem 12.11.2012 | 12:44
              WlaSaTy   Návštevník
              HAL je Hardware Abstract Layer. Jedná sa o zbierku nástrojov pre Linux ktorá sa stará o správu železa.

              Keďže máš prastarý RHEL, tak budeš zápasiť s podobnými problémami. Proste, ak chceš použiť niečo nové na starom systéme, tak Ti to nepôjde. Preto si budeš musieť skontrolovať kompatibilitu dodaných nástrojov s verziou OS na ktorom ich chceš použiť.

              Inak, budeš mať takú chybu takmer zakaždým ako niečo do tak starého systému dohodíš.
              • Re: HAL problem 12.11.2012 | 14:06
                Avatar Ivan Centos 6.x  Používateľ
                Skusal som hal na RHel 4,6 Debiane a Centos 6.3. Nie je mozne, aby nesiel ani na jednom.. Ake su nalezitosti aby fungoval spravne..?
                • Re: HAL problem 12.11.2012 | 16:27
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Máš dve možnosti. Buď zvážiš upgrade, aleno použiješ iný nástroj na kolektovanie tak starých mašín.

                  Ten upgrade Ti neodporúčam len tak z brucha robiť. Takže povedz čo má robiť tá vecička s HALom, a podľa toho by sa dalo navrhnúť riešenie.