Tlacovy server

Sekcia: Hardware a Drivery 03.12.2012 | 11:33
Marko   Návštevník
Dobry den pani. Mam doma router Asus RT-N10U a tlaciaren HP C4599. Donedavna som mal tlaciaren pripojenu k desktopu, ktory fungoval ako tlacovy server. V pohode tlacili uzivatelia v lokalnej sieti. Problem bol v tom, ze moj stolovy PC musel byt vzdy, ked chcel niekto nieco tlacit zapnuty. Router funguje aj ako print server - ma USB port pre pripojenie tlaciarne. Pokusal som sa vcera asi 4 hodiny spojazdnit print server cez router, no bez uspechu. Prosim, poradte ako postupovat ak chcem router nastavit ako tlacovty server. Je to bez win aplikacie na tomto v linuxe mozne? Mam ubuntu 12.10. Dakujem

PS: v nastaveniach routra je tlaciaren po pripojeni vidiet ako sietovu.
    • Re: Tlacovy server 03.12.2012 | 14:59
      WlaSaTy   Návštevník
      Ono je fajn, že "v nastaveniach routra je tlaciaren po pripojeni vidiet ako sietovu". Ale, skúsil si v klientskej stanici naštatrovať aj CUPS a dať mu aby našiel tlačiareň cez IPP na tom routri? S tým by som odporučil začať.
      • Re: Tlacovy server 03.12.2012 | 22:24
        Marko   Návštevník
        Ano, cups som nastavoval, no bez uspechu. Prave sa mi ale problem podarilo vyriesit. Zadaval som neplatnu url adresu tlaciarne. Pri nastavovani CUPS som teraz zadal socket://192.168.1.1:9100 a tlaciaren bezi aj po kable aj po wifi pre vsetkych uzivatelov. Problem vyrieseny. Dakujem za reakciu.