Anomália

Sekcia: Ostatné 04.12.2012 | 17:22
Avatar default Debian  Používateľ
Všimol som si jednu vec a veľmi by ma zaujímalo, čo za tým stojí, už som to videl vo viacerých systémoch, napríklad tu teraz v archu keď sa mi spustí xfce kým tam ešte neni plocha, tak je tam dačo ako keby bug, a zobrazí sa tam rozkúskovaný obraz s poslednej aktivity, napríklad som naposledy skúšal liveCD fedori, a toto sa mi tam zobrazilo, pripadá mi to ako keby sa to ukladalo do pamate grafickej karty a ono to to posledné informácie zobrazí v deformovanom stave, ale myslel som že tieto typy pamätí sa po reštarte premažú, tak fakt by ma zaujímalo čím to je, nechcem to riešiť ako problém. Skúsim to nejak zachitiť.
R.K
    • Re: Anomália 04.12.2012 | 17:36
      Avatar default Debian  Používateľ
      Tu je http://www.image-share.com/upload/1906/212.png , tam úplne hore je xfce-panel ešte nenačítaný a pod tým už je tá haluz, vlastne ten obraz pochádza s fedori ktorú som mal spustenú na liveCD, takže to nejak súvisí hardwarovo, táto sranda mám dojem sa objaví iba keď mám slobodné ovládače nouveau, ale to je v podstate nepodstatné.
      R.K
      • Re: Anomália 04.12.2012 | 17:53
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Daj nám správny link, tento je chybný ...
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Anomália 04.12.2012 | 18:06
          Avatar default Debian  Používateľ
          R.K
    • Re: Anomália 04.12.2012 | 18:00
      WlaSaTy   Návštevník
      Obsah RAM ostáva aktívny aj pri reštarte a zmaže sa fyzicky až pri jej prepísaní alebo krátku dobu po odpojení napájania (vrátane vybitia kondíkov ktoré to napájanie chvíľku podržia). To sa týka aj Video RAM na grafickej karte. Takže, keď aktivuješ po reštarte ten istý grafický režim, tak v pohode uvidíš celú plochu alebo jej časť až pokiaľ sa celá plocha obrazovky neprekreslí. To je normálne chovanie.

      Problém by bol, keby ovládače nehali takto rozsypanú obrazovku viac ako zlomok sekundy. Vtedy to ukazuje na chybu práce ovládačov, alebo nedostatočné napájanie grafiky ktorá nepracuje správne. Alebo, na inú chybu.
      • Re: Anomália 04.12.2012 | 18:09
        Avatar default Debian  Používateľ
        Robí to iba pri slobodných drivroch, pri nvidia nie, takže tam to bude, trvá to pár sekúnd. Vďaka za vysvetlenie, lebo som si nebol istý ako to je s tou pamäťou, a jej schopnosťou uchovať si informácie aj po reštarte.
        R.K