BOOT failed

Sekcia: Konfigurácia 17.12.2012 | 21:15
Avatar martin2404   Používateľ
Dobrý deň, chcel by som si naištalovať Lubuntu 10.10 na môj starý počítač (mám na nom v súčasnosti Windows Xp), ktorého presné vlastnosti neviem ale viem že má DVD - romku a môj problém spočíva s tom že keď si už nastavím boot z CD - ROM a chcem už inštalovať tak systém začne normálne bootovať z DVD a vypíše sa (napíšem presne čo mi píše radšej) :

BOOT FROM ATAPI CD - ROOM :

ISOLINUX 3.63 DEBIAN - 2008-07-15 COPIRIGTH (C) 1994 - 2008 H. PETER ANVIN

Loading .... ( chvíľu to načítava no potom vypíše :)
isolinux: Disk error 80, AX = 4280, driver 9F

Boot failed : press a key to retry...

Skúšal som to bootovať viac krát ale nič , a chcem ešte povedať že prvý krát mi to napaľoval kamoš na svojom PC a z jeho DVD mi vôbec ani nezačalo bootovať a tak som išiel za druhým kamošom a on mi to napálil na druhe DVD ( to bolo inej značky ) a s ním som sa stalo to čo píšem hore.

Tak som nevedel čo s tým tak som niečo našiel na nete na tejto stránke http://forums.opensuse.org/english/get-technical-help-here/install-boot-login/426713-isolinux-disk-error-80-ax-4280-drive-9f.html ale on tam píše že problém bol v médiach tak by som sa chcel spýtať ako to mám vypáliť aby mi to šlo alebo je problém v niečom inom ?

Dakujem za každú radu
    • Re: BOOT failed 17.12.2012 | 21:22
      Avatar default Debian  Používateľ
      Možno si mal len smolu, daj si do toho xpčka ashampoo burning studio free napríklad. Potom stiahni iso lubuntu , skontroluj jeho kontrolný súčet, potom to napál cez ten ashampoo, ak tam je možnosť, neviem či je tak daj skontrolovať chyby na disku, ak bude všetko ok tak to skús
      R.K
    • Re: BOOT failed 17.12.2012 | 21:28
      WlaSaTy   Návštevník
      Vypálené to máš mať tak, aby Ti to tvoja postaršia mechanika prečítala na prvý krát a bez sekania.

      Alternatívne by som skôr odporučil USB install aj s vytvorením média. USB kľúčik asi máš, a ak nie tak si požičaj nejaký postarší. A počítač asi tiež vie z neho naštartovať. To už vedeli aj stroje s CPU ktoré sú pomalšie ako dnešné chytré telefóny.

      V prípade potreby Ti to Yoda preloží slovenčiny do. Stačí mu dať link do okna, vybrať jazyky a 2x potvrdiť.
      • Re: BOOT failed 17.12.2012 | 22:56
        Avatar martin2404   Používateľ
        no to môže byť problém pretože v nastaveniach som možnosť bootovania z USB ešte nevidel ale ničo ešte vyskúšam
        • Re: BOOT failed 17.12.2012 | 23:29
          WlaSaTy   Návštevník
          Odporúčam pohľadať v manuále k doske alebo k notebooku. Podpora štartu z USB je tu už vyše 10 rokov, a nepredpokladám, že by si mal tak starý stroj.

          Skôr odhadujem, že mǎš dosku s 64bit procesorom ktorá má namiesto BIOSu EFI a v ňom sa to ukáže pri štarte keď vyberieš klávesovú skratku na rozšírený štart a aj vložíš také médium do portu.