HAMA Webcamera

Sekcia: Hardware a Drivery 02.01.2013 | 10:37
Avatar default Debian  Používateľ
Dostal som do rúk dosť starý notebook, a dal som tam debian wheezy s lxde prostredím, všetko beží parádne okrem webkamery, presne model Hama Metal Pro , píše sa na nej, že nepotrebuje drivre , že je plug and play , ale napriek tomu vo výpise lsusb nieje.
R.K
    • Re: HAMA Webcamera 04.01.2013 | 00:39
      Avatar menom   Používateľ
      Mohol by si pozrieť či sa píše niečo o tej kamere v
      dmesg
      • Re: HAMA Webcamera 04.01.2013 | 00:55
        Avatar default Debian  Používateľ
        Zapol som systém, dal dmesg, pripojil kameru, dal dmesg , porovnal, a to isté, a už som to aj skúšal predtým, tiež to tak bolo, ale raz neviem prečo už ani sa tam niečo objavilo, ale nepovažujem to za relevantné, kedže to tam už nieje, asi tú kameru vymením za inú, pozeral som ako rozbehať pnp zariadenia, vyzerá to dosť zložito, nemám chuť sa v tom babrať, keď to ani neviem, a netuším ako to dopadne.
        R.K
        • Re: HAMA Webcamera 05.01.2013 | 16:48
          WlaSaTy   Návštevník
          Zariadenia PNP, teda Plug'n'play sa rozbehávajú jednoducho. Vložíš a používaš, tak ako v živote.

          Jediná zložitá vec je, keď nemáš priamo v distribúcii ovládač alebo firmware. Vtedy je treba pohrať sa s tým a pohľadať ovládač alebo existujúcemu ovládaču vnútiť že má obslúžiť aj toto zariadenie.

          Ale, ak sa tá kamerka nehlási, tak je už asi v kremíkovom nebi. Alebo, má len zlý kábel.
          • Re: HAMA Webcamera 05.01.2013 | 17:14
            Avatar default Debian  Používateľ
            Aha, no je to možné že bola zlá, ale už to nezistím keďže som všetko odovzdal, a kamera sa vymení, ale ďakujem za informácie, lebo som nevedel, že keď sa v dmesg nehlási tak je problém nie s ovládačom.
            R.K