Mys sa automaticky vypina

Sekcia: Konfigurácia 19.01.2013 | 21:13
miker   Návštevník
Zdravim

mys pripojena cez USB sa automaticky vypina ked je notebook mimo najapania zo siete a ide len na baterku, vypne sa tak po 3 sec a potom musim kliknut a trva jej zas 2 sec kym sa zapne, je to velmi otravne

pozeral som rozne nastavenia mysi v systeme a power managnemnt nastavenia a neviem vyriesit problem

ak je notebook zapojeny do siete nieje ziadny problem

skusal som viacero mysi a urcite je problem niekde v OS

Linux Mint 14

vopred dakujem za odpovede
    • Re: Mys sa automaticky vypina 19.01.2013 | 22:34
      Avatar sniffer slackware 14.0  Používateľ
      Nejsom pod mintom ale je to viacmenej jedine co som nasiel po forach takze by to mohlo fungovat(konkretne tak fixli RAT5 a RAT7 od cyborgu).
      Ako root otvor subor /etc/X11/xorg.conf a uprav/pridaj nasledovne.
      Section "InputClass"
          Identifier "Mouse Remap"
          MatchProduct "Nazov tvojej mysi"
          MatchDevicePath "/dev/input/event*"
          Option "ButtonMapping" "1 2 3 4 5 6 7 2 9 10 11 12 0 0 0 16 17 18 19 20 21"
      EndSection

      Restartni po upravach x server. To by mala byt skratka ctrl + alt + backspace alebo das proste logout a prihlasis sa znovu.

      Ak by nepomohlo, dakde som cital ze im pomohlo fixnut tento problem update Javy. Tak keby daco mas plan B, alebo novu mys plan C :D

      • Re: Mys sa automaticky vypina 20.01.2013 | 13:43
        miker   Návštevník
        dakujem za odpoved, urcite by to pomohlo lenze /etc/X11/xorg.conf, proste xorg.conf tam nieje
        • Re: Mys sa automaticky vypina 20.01.2013 | 13:47
          Avatar sniffer slackware 14.0  Používateľ
          Ak sa ti v systeme nenachadza, pouzi
          Xorg --configure
          a vytvorsi sa, tam to potom pridaj alebo uprav.
          Na forach bolo pisane ze ak ho nemas, mas ho vytvorit. Ak to nepomoze proste ho zmazes.
          Nemas co stratit
    • Re: Mys sa automaticky vypina 20.01.2013 | 17:46
      WlaSaTy   Návštevník
      Nemáš náhodou omylom aktivovaný laptop mode aj s príliž agresívonu politikou šetrenia elektriky?
      • Re: Mys sa automaticky vypina 20.01.2013 | 22:03
        miker   Návštevník
        to neviem, vacsinou si manualne nastavujem frekvenciu CPU, takze tak drasticke to nebude a ak ano tak kde to nastavit? lebo konkretne toto s mysou som nenasiel

        alebo ako inak nastavit laptop-mode

        a ten subor xorg.conf nevytvorilo, nemoze to byt tym, ze pouzivam optirun resp. bublebee ovladac na graficku kartu?
        • Re: Mys sa automaticky vypina 20.01.2013 | 22:09
          Avatar sniffer slackware 14.0  Používateľ
          pustal si to pod rootom?
          • Re: Mys sa automaticky vypina 20.01.2013 | 22:38
            WlaSaTy   Návštevník
            Prosím Ťa,
            Java s myšou nemá ako súvisieť a definovanie myši natvrdo v konfiguráku už nemá zopár rokov mov opodstatnenie.

            Ale, s5 k otázke. To odpojenie myši je sprevádzané zmiznutím z USB zbernice? Ak áno, tak má samotná myš zle nastavenú politiku šetrenia jej baterkou na HW úrovni.
            • Re: Mys sa automaticky vypina 21.01.2013 | 00:13
              miker   Návštevník
              mys je opticka kablova, takze samotna mys nema s tym nic a skusal som dve :-)

              bude to len nejake setrne opatrenie systemu Mint najskor
              • Re: Mys sa automaticky vypina 21.01.2013 | 11:44
                Avatar sniffer slackware 14.0  Používateľ
                Precitaj si tieto clanky. Je to sice z ubuntu ale bude to fungovat aj pod mintom. Google vypis
                A WlaSaTy hento s konfigurakom bolo riešene v mint 13, takže to určite par rokov nebude.
                • Re: Mys sa automaticky vypina 21.01.2013 | 12:49
                  WlaSaTy   Návštevník
                  S tým konfigurákom riešiš nastavenie myši a jej korektné priradenie tlačítiek a skrolovacích koliečok tak aby ostala myš nastavená aj po jej znovupripojení.

                  Toto je iný problém. Tu je problém, že sa myš odpája a nie že sa po pripojení nastaví inak.

                  Odporučil by som skontrolovať pri najbližšej podobnej udalosti výpis z dmesg, či tam nie je niečo o vypínaní PCI, USB alebo myši. Ak je to pre zadávateľa španielska dedina, tak nech dá celý ten výpis niekam na pastebin a sem nech dá link.
                  • Re: Mys sa automaticky vypina 23.01.2013 | 13:37
                    miker   Návštevník
                    ospravedlnujem sa za neskorsie reagovanie

                    tu je ten vypis dmesg
                    http://pastebin.com/tefnDJML

                    vidim tam nieco s freeze device atd, to je mozno ono. vypis je robeny ked je notebook na baterke a mys odpaja po par sec

                    ako postupovat dalej?

                    • Re: Mys sa automaticky vypina 23.01.2013 | 15:17
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Nejako sa mi ten výpis nezdá.

                      To si pripájal napájanie tak, že si zaklapol veko notebooku? Vtedy by som pochopil to, že sa to snažilo o suspend to ram ako je vidno z logu.

                      Ešte aj WiFi to v tom čase odpojilo a neskôr aj pripojilo.
                      • Re: Mys sa automaticky vypina 23.01.2013 | 15:33
                        miker   Návštevník
                        som hibnernoval notebook, zasunul baterku, bez napajacieho klabla, pozrel som ze mys sa vypina po 3 sec cca a hodil ten prikaz, vsetko fungovalo ako ma, aj wifi, okrem tej mysi

                        a takto vyzera log, ked je notebook zapojeny v sieti a vsetko ide ako ma http://pastebin.com/vDxbu0L5
                      • Re: Mys sa automaticky vypina 23.01.2013 | 15:40
                        miker   Návštevník
                        v podstate aby sme sa chapali, baterku som nemal v notebooku, az ked som hybernoval-odpojil napajanie-vlozil baterkou a zapol notebook...
                        • Re: Mys sa automaticky vypina 23.01.2013 | 15:52
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Nechápeme sa.

                          Písal si, že sa Ti zakusne myš na pár sekúnd po tom, ako pichneš napájanie do notebooku. Logy tomu však nezodpovedajú.

                          Teraz píšeš, že si hybernoval, a pri prenudení nastala taká situácia ako si opisoval pred tým. V tomto prípade je to ale normálne chovanie keďže chvíľku trvá kým sa po prebudení počítača zobudia všetky periférie.

                          Nejako nie je jasné, či sa tá myš uspáva každú chvíľu keď sa baterka dobíja alebo či to nastane iba raz, po prebudení kým netrkneš do myši.

                          • Re: Mys sa automaticky vypina 23.01.2013 | 16:00
                            miker   Návštevník
                            takto :-)

                            notebook ide na napajanie ->vsetko ide v poriadku, mys stale ide, neodpaja sa

                            notebook ide na baterku ->vsetko funguje ako ma, ale mys po 3 sekundach sa vypne (prestane svietit optika na nej), az po kliknuty sa zobudi a ide, a ak je 3 sec necinna, znova sa vypne. Ak snou vkuse nieco robim tak stale ide, ale staci zastat na cca 3 sec a vypne sa, je to velmi otravne
                            • Re: Mys sa automaticky vypina 23.01.2013 | 16:28
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Robí to keď máš napájanie na NB a vloženú baterku alebo nez nej, Zdroj je v poriadku, nepíska? Baterka je v poriadku?

                              V poslednom logu som totižto nič divné okrem nejakej chyby HW nenašiel:
                              [ 1498.950006] [Hardware Error]: Machine check events logged
                              [ 1904.086657] pci 0000:01:00.0: >Refused to change power state, currently in D0
                              [ 1904.109623] pci 0000:01:00.0: >power state changed by ACPI to D3

                              Je dosť možné, že ten zdroj už nestíha danú baterku živiť.

                              Máš tam k dispozícii aj iný OS v dual boote že by si oberil či je to len zlé ACPI alebo si skúsil aplikovať záplaty aby sa vylúčila chyba OS/ACPI?
                              • Re: Mys sa automaticky vypina 23.01.2013 | 16:35
                                miker   Návštevník
                                baterka je OK, zdroj je OK tiez, na inom systeme mi to nerobilo a ani nerobi

                                najskor to bude nejaky sporic energie v linuxe, nejaky programik, ktory to spravuje, inak si to velmi neviem vysvetlit

                                baterka vydrzi 4 hod+, pri jej nabijani to nerobi, iba ak je system len na baterke

                                • Re: Mys sa automaticky vypina 23.01.2013 | 16:55
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Tak toto mi poukazuje na silne agresívne nastavený laptop mode.

                                  Skús sa pozrieť do režimu správy energie, klikátok je na to dosť. A skús aj potvrdiť či si aplikoval záplaty od kedy si to inštaloval.
                                  • Re: Mys sa automaticky vypina 23.01.2013 | 17:03
                                    miker   Návštevník
                                    VYRIESENE :-)

                                    odstranil som v software manazeri laptop-mode-tools, restartol a vsetko bezi ako ma, mys uz ide :-)

                                    dakujem za pomoc a vyriesenie problemu
                              • Re: Mys sa automaticky vypina 23.01.2013 | 16:55
                                miker   Návštevník
                                vyskusal som nabootovat este Archbang a tam mys isla v pohode

                                teraz som v minte skusil vypnut MATE-power manager nech sa nezapina pri startovany systemu a nema to ziadny efekt, mys robi stale to iste