tvorba WWW

Sekcia: Programovanie 03.06.2006 | 03:00
smolko   Návštevník
Ake programove prostriedky ponuka LINUX pri tvorbe WWW stranok, napriklad nieco ako Macromedia FLASH, DREAMWEAVER...
    • Re: tvorba WWW 05.10.2005 | 17:32
      Avatar otrek Mandriva, Gentoo  Používateľ
      osobne na web pouzivam programi, ktore zobrazuju text, pretoze upravujem priamo zdrojaky. Na to postaci kwrite alebo vim. Vedia html tagy. Ak chces nieco graficke, je ich viac ale zial neviem o nich. Pripadne ak ti postaci tak openoffice.org vie aj html. Kod sice nie je zrovna najidealnejsi, ale generuje urcite lepsi kod nez M$. otrek
      • Re: Re: tvorba WWW 05.10.2005 | 17:48
        Avatar otrek Mandriva, Gentoo  Používateľ
        trochu sa nudim, tak som ti pripravil zoznam flash editor html merge metahtml htmlex bluefish nejaky maly zoznam quanta podobny frontpage-u nvu postaci??? :)))) otrek btw: na stranke linuxos.sk chybaju tieto programi, alebo som ich len ja nenasiel???
        • Re: Re: Re: tvorba WWW 21.02.2006 | 22:27
          ventYl   Návštevník
          ejha! f4l ozil? ved ked som nanho pozeral asi pred rokom, nielenze sa mi ho ani nepodarilo skompilovat, ale dokonca ani na nete som nenasiel zmienku, zeby po skompilovani okrem prekrasneho GUI podobneho macromedia flash 5 nieco aj fungovalo :)
    • Re: tvorba WWW 05.10.2005 | 17:43
      peter golis   Návštevník
      ahoj, to zavisi od toho, kolko prostriedkov do toho chce clovek investovat. ci si kupi nejaky komercny produkt akebo sa nauci ovladat nejaky co je zadarmo. Ozaj, co stoji v dnesnej dobe Macromedia FLASH, DREAMWEAVER...?
      • Re: Re: tvorba WWW 07.10.2005 | 13:45
        smolko   Návštevník
        Ide o profesionalnu tvorbu WWW nie par stranok. To staci aj poznamkovy blok. Nieco co vie aj spravu projektov ako DW. Ako je to s podporou ASPX.
        • Re: Re: Re: tvorba WWW 01.11.2005 | 20:52
          Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
          bluefish ja celkom fajn
          • Re: Re: Re: Re: tvorba WWW 01.11.2005 | 21:09
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            Ak to chceš robiť v PHP, tak sa pozri na Zend Studio (ale je komerčné :((
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: tvorba WWW 01.12.2005 | 20:46
              eXXe   Návštevník
              V pohode stačí NVU... pre začiatočníka ako stvorený !
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: tvorba WWW 07.01.2006 | 23:16
                marilo   Návštevník
                Opakujem otazku, ake profesionalne prostriedky je mozne pouzit pri tvorbe web stranok pod LINUXOM.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tvorba WWW 08.01.2006 | 02:15
                  jariq   Návštevník
                  Ide o to co pokladas za profesionalny prostriedok.. Ked ti odpoviem vim a gimp oznacis ma za amatera.. Ked to spravis, mnohi tak oznacia teba :)
                  • tvorba WWW 09.01.2006 | 21:01
                    marilo   Návštevník
                    Nehrajme sa na slovicka. Potrebujem seriozne poradit. Potrebujem vediet ci dana aplikacia vie plnohodnotne nahradit napr. FLASH, PS, DW program pod WIN. Potrebujem produkovat, zaskolit ludin nie skusat a potom zistit ze sme stali na mieste. Vyhodeny cas, peniaze atd...
                    • Re: tvorba WWW 09.01.2006 | 23:44
                      Avatar Nathan <!--  Používateľ
                      Uvedom si ze tu nejde o nastroje ale o ludi a ich znalosti. Profesionalna stranka sa da spravit aj bez FL, PS, DW. Da sa spravit aj vo vi a gimpe a lepsie ako s tymito nastrojmi..
                      <!--
    • Re: tvorba WWW 10.01.2006 | 19:56
      Avatar Frankie Windows XP &#169; Profesional   Používateľ
      Ja Ti na Linux moc neporadím, ale robím stránky v Macromedií Dreamweaver 8, Flash 8 a Fireworks 8! Tieto programy sú dodávané v kompletnom balíku Macromedia Studio 8...ja mám originálku od strýka, ale dá sa to zohnať aj lepším spôsobom! :) A to tak, že sa zaregistruješ na stránke Macromedia. Stiahneš si Trial verzie programov DW, FLASH, FW a potom ked Ti vyprší licenčná dohoda (trial time) tak si jednoducho nájdi na nete aktivačné kody...tie potom napíšeš do DW, alebo FLASH-u, FW....stránka na všetky kody je tu Sťastné tvorenie... =o))
      • Re: Re: tvorba WWW 10.01.2006 | 20:52
        Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
        zeby sa linuxos.sk menil na forum kde hladame serials? flash? naco? kym nepotrebujes nejaku interaktivitu vo flashi alebo action script staci uplne obycajne gif ( a to nepocitam ze na gif clovek nepotrebuje ziadny plugin ) Ja osobne pouzivam gimp + quanta (popripade Eclipse + php plugin) ak chces vidiet co dokaze linux odporucam tento link (je to vo vyvoji tak ma nekamenujte ;)) mozem poslat aj zdrojak ak by si chcel. Jedine co mozem linuxu vytknut je Corel Draw 12 dufam ze wine ho zacne podporovat ;) Linuxu zdar PS: moj stryko ma raketu a kazdy vecer lietavame na mars.
      • Re: Re: tvorba WWW 26.02.2006 | 03:36
        Drom   Návštevník
        "...robím stránky v .. Flash 8.." Au! Takze ne stranky ale animovany obrazky ke kterym potrebuju uzavrenej prehravac a informacni hodnota takove animace je 0, protoze nevykopiruju ani tvrdy Y?
    • Re: tvorba WWW 12.01.2006 | 22:28
      marilo   Návštevník
      Chcem pouzit OS Linux a v nom pracovat a tvorit WWW stranky na aplikaciach podobnych nielen moznostami ale aj konfortom ako na WIN. MACROMEDIU poznam, pouzivam, mam zakupene licencie. Flash nie je len na tvorbu animovanych obrazokv. FLASH ->PHP, ASP, CSS atd.. Niekto chce stranky postavene na CSS, niekto na FLASH, zalezi na projekte a od zakaznika. Je jasne ze nejde len o nastoje ale o vedomosti ludi ale ak nemas nacom pracovat. Nemas v com tvorit. To je ako postavit maliara pred platno a nedat mu farbu stetce atd... Skumam moznost usetrit na nakladoch za licencie, je vobec taka moznost? *** ako obrazok je to slusne, dve funkcne tlacitka, super*** vazne , stranka sa dala spravit aj cez CSS, ak planujes vaznejsie sa venovat tvorbe poohliadni sa aj po CSS.
      • Re: Re: tvorba WWW 13.01.2006 | 15:31
        Peti   Návštevník
        Privyrabam si tvorbou stranok a skusal som pracovat v Linuxe. Upozornujem ze wisiwing editory nepouzivam. Mam sice vo windows nainstalovany Dreamweaver, ale aj v nom robim velku vecinu v kode. Vecinu prace ale spravim v PSpade. V Linuxe sa mi zapacil Bluefish a ked som skusal Mandrivu, bol tam program Quanta. Ale Bluefish sa mi zdal najlepsi. Quanta doplna do tagov podobne ako Dreamweaver. NVU je dobry doplnok pre zacinajucich. S Flashom su v Linuxe problemy. Bohuzial program ktory by v kvalite nahradil Flash od Macromedie v Linuxe neexistuje.
        • Re: Re: Re: tvorba WWW 13.01.2006 | 15:44
          Peti   Návštevník
          A este nieco som zabudol, uz ked som tu. Rozbehal niekto IE v Linuxe vo wine? Mozno sa bude vecina teraz smiat, ale ked chcete vyrabat stranky v Linuxe, mali by ste si ich pozret aj v IE. To je aj pricina preco som ostal vo Windows. Je velke mnozstvo chybnych zobrazeni v ie. Pozor na to.
          • Re: Re: Re: Re: tvorba WWW 13.01.2006 | 16:25
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            hej, ja som to rozbehal... (z rovnakeho dovodu aky pises ty), ked pogooglis najdes vcelku dobre navody.
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: tvorba WWW 13.01.2006 | 22:30
            marilo   Návštevník
            Konecne rozumna diskusia. Male odbocenie pre vsetkych koli DREAMWEAVER - poznate, pouzivate, Manage Sites..., FTP, CSS, XML, XSLT, Templates, Layout atd.. Kto to pouziva vie o com hovorim a vie DW pouzivat na solidnej urovni. Apropo, niekde na nete (.com) som cital ze 80% profi. tvorcow www stranok v amerike pouziva DW. Verte Neverte. Aj koli tomuto je moja palciva otazka. Pokial chcete vyprodukovat kvalitne dielo musite ho skontrolovat a odladit pre IE5.5, IE6, Mozila, Firefox, Opera, Skusta vytvorit stranku cez CSS len pre IE a neodladit napr. pre FireFox. Moje presvedcenie stale ostava aj moja penazenka, pokial sa chcete zivit - ZIVIT - tvorbou webu ostava zatial WIN a aplikacie pod WIN. Pokial sa bude niekto cudovat ze kolega :-) chce rozchodit IE pod Linuxom potom nevie o com PETI sniva - kvalina praca pre rozne prehliadace.
            • Re: Re: Re: Re: Re: tvorba WWW 13.01.2006 | 23:23
              WlaSaTy   Návštevník
              asi snivam, ale nevidim ziaden problem s rozchodenim ioe pod linuxom. emulatory pc su v dnesnej dobe na solidnej urovni. ale ked chce niekto pouzivat na tvorbu kodu (html/php/alebo aj perl/ cecko/...) nech si to robi v com chce. niekomu viacej vyhovuje editor vi/vim, niekto potrebuje kylix. to iste plati aj pri vytvarani webu. ak niekto potrebuje graficke nadstavby ktore mu vygeneruju kopec kodu, nech si ich pouziva. vecsinou si za to priplati a je mu jedno pod akym operacnym systemom to koduje.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: tvorba WWW 14.01.2006 | 09:21
                marilo   Návštevník
                Ak narazas na generovanie stranok asi si este nespustil alebo nic vecsie nerobil konkretne v DW. Usudzujem podla, citujem "ak niekto potrebuje graficke nadstavby ktore mu vygeneruju kopec kodu, nech si ich pouziva. vecsinou si za to priplati a je mu jedno pod akym operacnym systemom to koduje." koniec citatu. Prepac, postradam v tvojej odpovedi radu aku adekvatnu aplikaciu puzivas alebo vies o softe pod Linuxom. Mozem komplet tvorbu www pisat v poznamkovom bloku ale co grafika. Ovela lepsie a rychlejsie vybudujes web ak mas aj nahlad. Skusal si HTML+CSS, ako efektivne chces vytvorit stranku bez okamziteho nahladu. Pre objasnenie, programujem aj v PERLi a kod pisem v DW.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tvorba WWW 14.01.2006 | 17:50
                  WlaSaTy   Návštevník
                  grafiku som nerobil. robil som relacne databazove rozhranie. grafikou som sa nikdy nezaoberal, mna zaujimala funkcionalita a aplikovatelnost na zadany rozsah cinnosti. css ma nikdy nezaujimalo, ale uznavam ze rozne jeho implementacie v roznych najme exploiterovych prehliadacoch su strasne a odladit ich je viac ako horror. od toho su vhodne generatory ktore ti spravia css tak aby fungovalo takmer rovnako pod roznymi prehliadacmi ktore ignoruju standardy w3c. inac neviem ci si pochopil tu vetu ktoru si citoval, ale pre niektorych ludi je pocitac vyrobny nastroj. a ako taky potrebuje aj obsluzny software. ten si clovek vybera podla viacerych kriterii, jednym z nich je pomer cena/vykon. ak ma niekto na prvom mieste vykon, tak sa to zobrazi aj na cene. ale ako si si vsimol, tak ziadas spickovy vykon za minimalnu cenu. na porovnanie si si vybral prpodukt ktory ti uplne vyhovuje a za nizsiu cenu ak nie zadarmo chces nieco co ma vsetko ako uvedeny komercny produkt. vobec by som sa nedivil keby si chcel nieco co ma navyse cele gui riesene identicky aby si sa nemusel nic nove ucit. ale to by sa jednalo o plagiatorstvo. tymto nechcem zhadzovat ani rozne operacne systemy a ani rozne produkty s podobnou funkcionalitou. kazdy nech si vyskusa a vyberie co mu vyhovuje. ved aj komercne produkty maju moznost pouzitia pocas skusobnej doby. inac nemylis si toto forum s technickou prezentaciou software? skus sa opytat na invexe alebo na nejakom podobne orientovanom workshope. tam podla mna dostanes najviac informacii, ved od toho sa robia taketo pracovne stretnutia. ps.: skutocne som nikdy nerobil v dw, nikdy som to nepotreboval a asi ani nebudem. kod som pisal v textovom editore (vim) a prezeral v standardnom prehliadaci.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tvorba WWW 14.01.2006 | 18:04
                    ypsilon   Návštevník
                    vy ste horsi jak 10rocne deti... co je na tom, ked niekto nieco nevie a opyta sa to na tomto fore? Hadam je to tu na to. A este nieco. Pouzivam uz dost dlho linux na desktope a nemam s tym ziadny problem. Napriek tomu, jedine co mi chyba, je skutocne kvalitny webovy editor. Netvrdim, ze tie co su su zle. Povedal by som, ze napr. Photoshop a Gimp su porovnatelne (myslim, co sa tyka toho co ja potrebujem urobit - tak to urobim aj v Gimpe). Ale stale neviem s cim mam porovnat napr. DW?? s NVU, bluefish, quanta?? To snad nie...
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tvorba WWW 14.01.2006 | 21:00
                      Peti   Návštevník
                      Takze ked hladas Dreamweaver v Linuxe tak ten asi neexistuje. Aspon ja som nic podobne nenasiel. Ludi ktori chcu robit vo wisiwing edotoroch, tak jedine nvu. Ono Linux je vecinou o softe ktory je zadarmo. Takze nemozes cakat nejaky Linuxovy Dreamweaver. Mozno raz ked bude Linux rozsirenejsi, urobia v Macromedii aj platenu verziu pre Linux. Ono je to celkovo co sa tyka Linuxu uz len o dostupnosti rozneho softu, na aky sme zviknuty z Win. Samotny Linux uz nema chybu. A je skoda ze toho softu este tolko chyba. Aspon to co je pre Win. zadarmo by mohlo byt aj pre Linux.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tvorba WWW 14.01.2006 | 21:15
                        WlaSaTy   Návštevník
                        on chce nieco profesionalne ako zdoraznoval napriklad v prispevku 07.01.2006 22:16 - marilo. a presne na toto su urcene IT Workshopy. Mimochodom, je len otazkou casu kym niekoho napadne vytvorit nieco adekvatne s engine gecko (mozilla) co by bolo previazane napriklad s gimpom. a mozno to uz aj existuje, len ci to bude vyhovovat zadavatelovi kedze sa nebude jednat o Deutche Welle ;-)
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tvorba 14.01.2006 | 21:33
                          Peti   Návštevník
                          A chcel aj Flash. Nieco som nasiel na http://www.linuxsoft.cz/sw_detail.php?id_item=5375 ale neskusal som to.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tv 27.02.2006 | 15:39
                            Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
                            tento projekt je podla mojho narozu velmi pomaly sa vyvijajuci... a vo velmi zlom stave... tazko sa to kompiluje a umi to velmi malo...
    • Re: tvorba WWW 27.01.2006 | 12:03
      - ScoRpio -   Návštevník
      Tu si povedz čo ti chýba z winu na Linuxe ! http://www.novell.com/coolsolutions/tip/16646.html Je tam aj Auto Cad, Dreamwaver, Flash.
    • Re: tvorba WWW 31.01.2006 | 21:43
      Avatar lukas51 Mandriva 2006 a Debian 3.1  Používateľ
      Zdravim, vsetkym odporucam PSPad editor
      • Re: Re: tvorba WWW 18.02.2006 | 13:06
        Jakubko   Návštevník
        Ja odporucam FLASH a DW :) ruleZZ
        • Re: Re: Re: tvorba WWW 27.02.2006 | 15:48
          Ivci   Návštevník
          Skusam uz par mesiacov ,samozrejme s prestavkami Gimp-je to fakt dobre na grafiku. NVU poznam z w. ,a ten je aj v Linuxe. No a nieco na flash prave hladam ,tak som sa dostal na tuto temu...
          • Re: Re: Re: Re: tvorba WWW 27.02.2006 | 17:54
            dtto   Návštevník
            Also I prefer to use open source applications wherever I can, for Flash related stuff there is nothing really reliable around - probably because even the flash-format itself has been pirated, patented and copyrighted by Macromedia. SVG: http://www.root.cz/clanky/svg-ako-prezerat-svg-grafiku-na-webe/
            • Re: Re: Re: Re: Re: tvorba WWW 28.02.2006 | 10:19
              dtto   Návštevník
              http://www.linuxos.sk/clanok.php?clanokid=22 --fakt to moze nahradit flash ,ale stale je okolo toho akosi "ticho".
              • Flash a L. 28.02.2006 | 14:46
                dtto   Návštevník
                Tak a je to : http://www.turbodemo.com/eng/linux.htm
    • Re: tvorba WWW 30.03.2006 | 17:25
      quix   Návštevník
      dllllho sa to cita.. takze v skratke>> eclipse (+php plugin =>phpeclipse.de) je to fakt super softik. sprava projektov, krasne sa s tym pracuje, nahlady na vytvorenu sajtu.. proste pre mna najlepsi soft na tvorbu webu(rozsiahlejsieho projektu) ale aby som nebol velmi zaujaty, bluefish je tiez velmi fajn. to by bolo asi pre Gnome vsetko.. KDE nepouzivam :) takze soft na tvorbu urceny pre KDE nepoznam dostatocne. velkou nevyhodou sa niekomu moze zdat ze eclipse je pisany v jave. ale to ze by to bolo velmi pomale som nepostrehol, jedine ze starty su trocha dlhsie ako by som chcel :)) ale fakt phpeclipse odporucam. napadlo ma dalsie - "nevyfarbuje" :D samotne css file :P :D. ale na to je fajn opat bluefish :))
    • Re: tvorba WWW 18.05.2006 | 21:30
      titanik   Návštevník
      nikto tu nespomenul Amaya, zatial len skusam ale zda sa byt peknou open nahradou za dreamweaver
      • Re: Re: tvorba WWW 18.05.2006 | 23:31
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        amaya je w3c browser, ktory striktne dodrzuje standardy ale vraj ma chabu podporu CSS
        Debian. apt-get into it…