stratene data

Sekcia: Hardware a Drivery 08.02.2013 | 22:26
caopyp   Návštevník
Zdravim, potreboval by som od vas nejaky navod ako si najdem stratene data. Nuz jedna sa o taku vec, instaloval som win vista na hdd s tym, ze bol rozdeleny na 4 part. 141x139x5x5 tie 2 5ky som vymazal a s nimi aj linux, nainstaloval som novy a stale tam mam tie 2 party, nuz neviem sa k nim dostat.
    • Re: stratene data 08.02.2013 | 23:17
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      nainštaloval si nový čo?

      pekne po poriadku, čo presne sa nachádza na prvej, druhej, tretej a štvrtej partícii?
      • Re: stratene data 09.02.2013 | 12:59
        caopyp   Návštevník
        dik za ochotu ale mam šatsie že mam kamoša čo sa dotoho vyzna :) a našiel mi to a tie particie neviem ako su rozdelene lebo tento PC mam asi 5 rokov a nepametam si ako sú rozdelene ak by si poznal niejaky program na zistenie čo na ktorej particii mam tak by som ti bol vďačný


        dakujem aj zato že si mi odpísal :)
        • Re: stratene data 09.02.2013 | 13:09
          Avatar default Debian  Používateľ
          sudo fdisk -l - zistíš aké disky a partície na nich a i informácie o nich , ale aj tak mi stále nieje jasné čo chceš vlastne vedieť, ten tvoj popis je chaotický, ak chceš potom na tie jednotlivé partície ísť, tak ich môžeš postupne mountovať, napríklad začneš s /dev/sda1:
          sudo mount /dev/sda1 /mnt
          Potom pôjdeš do /mnt a budeš vidieť čo tam je, keď skončíš , odpojíš to:
          sudo umount /mnt
          a budeš pokračovať ďalej, pripojíš , napríklad:
          sudo mount /dev/sda2 /mnt
          zase pozrieš, odpojíš.....


          Ale aj tak sa mi zdá, že to neni čo si chcel vedieť, poriadne to napíš.


          R.K
          • Re: stratene data 09.02.2013 | 16:33
            caopyp   Návštevník
            dik mam particie rozdelene a nemam miesto pre inštalaciu os w vista len pre hranie a neviem na ktorom disku su linux data a ktoru tarticiu mozem vymazat alebo ak sa da tak spojiť
            • Re: stratene data 09.02.2013 | 17:05
              Avatar default Debian  Používateľ
              sudo fdisk -l , daj sme výstup z toho
              R.K
            • Re: stratene data 09.02.2013 | 23:13
              Avatar vojto   Používateľ
              Akákoľvek známa GNU/Linux distribúcia ti pri pokuse o inštaláciu vypíše ešte pred premazaním zoznam všetkých existujúcich partícií. Aj akého sú typu. Ak si stiahneš napríklad UBUNTU, tak si môžeš zvoliť LiveCD a potom si obsah existujúcich partícií na svojom starom disku môžeš pozrieť aj bez toho, že by si naň musel niečo inštalovať.