VPS prechod z Lenny na Squeeze

Sekcia: Ostatné 09.02.2013 | 15:43
Avatar daemonicus   Používateľ
Mam VPS na ktorom je cca 30 webov. OS je tam Debian Lenny.
Oplati sa robit prechod na Squeeze, ked zatial funguje vsetko ako ma?
Ak ano aky postup by ste mi odporucali?

Vdaka za tipy.
    • Re: VPS prechod z Lenny na Squeeze 09.02.2013 | 21:20
      Kim-Ir-Sen   Návštevník
      Aktualizovať treba. Postupovali sme podľa tohoto: Upgrades from Debian 5.0 (lenny)
      • Re: VPS prechod z Lenny na Squeeze 09.02.2013 | 23:31
        Avatar daemonicus   Používateľ
        Ten dokument vyzera dobre skor ma zaujimalo co tym vsetkym ziskam ci je tam nejaky zasadny rozdiel. Nakolko ked vsetko funguje zatial som nemal potrebu robit update. Dalsia vec je, ze kazdy update je urcite riziko a nejaky velky vypadok si nemozem dovolit.
        • Re: VPS prechod z Lenny na Squeeze 10.02.2013 | 01:00
          Kim-Ir-Sen   Návštevník
          Presne pred rokom končila podpora pre Lenny, prečo to ne-upgrad-ovať ?
          Ešte sk návod
          Tiež sa prechod neobišiel bez problémov - úprava php skriptov, mysql, ale výpadok bol minimálny aktualizácia bola vcelku hladká, niet sa čoho obávať, ak máš 2. server tak by si to mal zvládnuť bez výpadku.

          • Re: VPS prechod z Lenny na Squeeze 10.02.2013 | 10:27
            Avatar daemonicus   Používateľ
            Ano to viem, ze skoncila podpora. Preto som sa pytal ci tam je nejaky zasadny rozdiel. Ako si to myslel s tym 2. serverom?
            • Re: VPS prechod z Lenny na Squeeze 10.02.2013 | 15:57
              WlaSaTy   Návštevník
              Obvykle máš jeden bežiaci primárny produkčný server a jeden záložný. A v prípade zlyhania primárneho servra jednoducho prepneš aplikačné dáta na záložný a funguješ ďalej. Niekedy sa používa aj jeden testovací kôli napríklad takýmto upgradom. Testovaciemu dáš nahodiť nový SW a pohráš sa s ním aby si zistil či to stále funguje podľa pôvodného návrhu. Ak áno, tak sa môžeš pustiť do primárneho.

              A ak to nemáš, tak si stiahni kópiu tej virtuálky z VPS k sebe na komp a tým si vytvoríš klon pre potreby testovania. V tomto prípade budeš testovať upgrade a základnú funkcionalitu poskytovaných aplikácií po upgrade.

              Niektoré VPS majú možnosť vytvoriť snapshot, teda obraz stroja k určitému času. Ak upgrade neprebehne podľa očakávaní, tak jednoducho zahodíš zmeny na tej mašine a vrátiš sa kompletne do stavu pred upgrade.

              Ale, to všetko závisí od podmienok ktoré Ti garantuje VPS, od služieb ktoré Ti ponúka VPS, od podmienok ktoré garantuješ klientom a od nábrhu služieb ktoré ponúkaš klientom.
              • Re: VPS prechod z Lenny na Squeeze 10.02.2013 | 16:15
                Avatar daemonicus   Používateľ
                Jasne diky za info. Spravim to asi tak, ze objednam u nich dalsie VPS. Nahodim na to squeeze +1 web na skusku, nasmerujem 1 domenu na toto nove VPS. Uvidim ci to funguje. Ak ano postupne presuniem vsetko na nove VPS a stare zrusim. Zda sa mi to vzhladom na mozne komplikacie a vypadky najlepsie takto. Co ty na to? :)
                • Re: VPS prechod z Lenny na Squeeze 10.02.2013 | 17:20
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Ja? Nič. Tá faktúra sa ma netýka.
                  • Re: VPS prechod z Lenny na Squeeze 11.02.2013 | 01:04
                    Avatar daemonicus   Používateľ
                    ooo vtipne, trefne si borec:)