Lts distribúcie

Sekcia: Ostatné 10.02.2013 | 14:14
MARTIN   Návštevník
Nazdar páni. Používam linux pár rokov ale čisto ako konzument a klikač. Preto mám takúto možno banálnu otázku. Keď nainštalujem distro lts, konkrétne mint 13, a budem si jednotlivé aplikácie aktualizovať povedzme cez ppa, dokážem sa dopracovať k niečomu podobnému ako bude povedzme o rok mint 16 a pritom mať stále 13ku? Je to rozumné a má to nejaké výhody?
    • Re: Lts distribúcie 10.02.2013 | 14:16
      Avatar default Debian  Používateľ
      Ak budeš dávať veci z ppa tak to nemá význam, stabilita LTS distribúcie je práve v tom, že sa používajú staršie balíky.
      R.K
      • Re: Lts distribúcie 10.02.2013 | 15:04
        MARTIN   Návštevník
        jasné. Rozumiem. Môj dôvod je trochu iný ako stabilita. Mám čisto mobilné prípojenie na net. Keď chcem nové distro, musím ísť do krčmy a cez wifi do mobilu stiahnuť dvd, potom vytriezvieť a inštalovať:-) Tak som rozmýšľal že dám lts a budem si aktualizovať len tie (dva) programy ktoré používam. Je to riešenie? Či blbosť?
        • Re: Lts distribúcie 10.02.2013 | 15:49
          WlaSaTy   Návštevník
          Tie len dva programy budú vyžadovať novšie verzie knižníc a tie knižnice zas novšie verzie niečoho iného. Takže, z dlhodobého hľadiska sa to s tým spôsobom rozpadne bez komplexných aktualizácii.

          Takže, ak nechceš aktualizovať celé distro, tak sa vykašli aj na aktualizáciu tých dvoch programov. Je pravda, že nejakú dobu je možné fungovať aj tak ako by si chcel, ale za tie neskoršie problémy to nestojí. To je už lepšie raz za čas si cez mobilné pripojenie dať znovunačítať balíčky na aktualizáciu a vygenerovať zoznam balíkov na stiahnutie. Tie si potom v kľude stiahni na pive cez nejaký automatický nástroj a podhoď ich tam kde ich očakáva balíčkovač...
          • Re: Lts distribúcie 10.02.2013 | 16:54
            MARTIN   Návštevník
            Jasné. Vždy to načíta aj ďalšie veci okolo toho čo chcem aktualizovať. Všeliaké lib a podobne. Tak nič, nevadí. Ďakujem za info, nebudem s tým špekulovať.