Externý usb tv tuner

Sekcia: Hardware a Drivery 19.07.2006 | 15:06
jozef   Návštevník
Neviete niekto poradiť ako spojazdniť externý TV usb tuner Leadtek Winfast TV USB II? Alebo miesto kde sa niečo podobné riešilo?
    • Re: Externý usb tv tuner 12.07.2006 | 17:03
      Avatar mrtwosh slackware  Používateľ
      pokúsim sa oživiť tému, nemá niekto skúsenosti? rozmýšľam nad MSI DigiVOX A/D USB 2.0 a nie som si veľmi istý, po dnešnom brázdení internetom, či má podporu v jadre, príp. ovládač. nemá náhodou niekto tento kúsok, čo to je vlastne zač?
      • Re: Re: Externý usb tv tuner 19.07.2006 | 15:06
        jozef   Návštevník
        V prvom rade vedomosťami z Linuxu som začiatočník. S USB TV tunermi by mali byť v zásade dva vyriešené problémy: 1 - dekódovací čip Philips SAA ...., alebo nejaký Connexant 8xx je podporovaný jadrom aj starších verzií. 2- USB dekodér- zvyčajne empia 28xx ktorý je vo väčšine takýchto USB zariadení je podporovaný od jadra verzie 2.6.15. Napriek tomu mi automatická detekcia tento usb tuner nenájde (detekuje ho ako telefón skype) a pri spustení napr.xawtv sa vypíše hláška asi takéhoto znenia: Frames too short Cannot find /dev/video0, alebo niečo v tom zmysle. Samozrejme že /dev/video0/ existuje ale buď k nemu zariadenie nemá prístup, alebo neviem čo (skúšal som to spustiť aj ako root, ale s tým istým výsledkom). Tu končím a keď chcem pozerať TV tak sa pekne krásne prepnem do Windows. Na stránke v4lin som nenašiel ako toto riešiť. Verzia kernelu 2.6.17. by mala obsahovať rozšírenú podporu v4lin, takže počkám, skúsim, uvidím. Aby som bol úprimný toto je jediný z môjho pohľadu nedostatok Linuxu, inak jeho plusy sú neporovnateľne väčšie ako tento jeden jediný zápor.