Problem s pridanim hdd SATA

Sekcia: Ostatné 05.03.2013 | 21:06
carly   Návštevník
Mam zakladovu dosku SATA,na nej napalovacku a dva hdd.Na jednom z nich mam nainstalovany Linux Mint a aj Win7.Ked chcem pridat este treti hdd,tak ho system nevidi/ani.Ani Win7.Ale v Biose sa ukaze:Primary master non

primary slave non

SATA 1 -Samsung----
SATA 2- Hitachi......
SATA3 -ST..blabla
SATA 4 -HL-DVD/Cd napalovacka

Ak otvorim v linuxe "tento pocitac" -ukaze sa aj modem,kt.je na USB ako diskove ulozisko/Huawei /

Kde je chyba? V chybajucom "promary master?
    • Re: Problem s pridanim hdd SATA 05.03.2013 | 22:02
      WlaSaTy   Návštevník
      Primary master a primary slave sa používali pri PATA diskoch a tie sa už pomaly nepoužívajú. Aké disky si tam a ako vopchal?


      Ten modem s tým nesúvisí. On sa prepne pomocou USB mode switch.
      • Re: Problem s pridanim hdd SATA 05.03.2013 | 22:13
        Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ
        On ten disk nemá naformátovaný, preto ho nevidí.
        Takže spustiť gparted a naformátovať nový disk (ntfs, alebo ext4, alebo ...)
        pravdepodobne bude sdc, ale treba si to skontrolovať.
        "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
        • Re: Problem s pridanim hdd SATA 05.03.2013 | 22:47
          WlaSaTy   Návštevník
          Primary master non, to by som si pozrel aj ja. Ale skôr to je pata a on zabudol nastaviť jumper. Inak by ho videl v biose aj s geometriou.

          Ale, z popisu nie je nič jasné . To už v tomto prípade viac poradí človek čo ten disk vyskladnil.
          • Re: Problem s pridanim hdd SATA 06.03.2013 | 03:18
            carly   Návštevník
            ten disk je kupeny vlani,ma 1TiB,urcite bude SATA.Predal mi ho Barnett z Ke.Ten tomu urcite rozumie.Skusim ho teda naformatovat,Bios ho v sekcii boot nevidi.
            • Re: Problem s pridanim hdd SATA 06.03.2013 | 12:29
              bubu   Návštevník
              vdaka ,vyriesene,formatovanim