Installfest Marec 2013

Sekcia: Komunita 25.03.2013 | 10:59
Avatar Michal Sedlák Debian, Ubuntu  Používateľ
Najbližšie stretnutie bude 28.03.2013 od 18:00 do 23:00 v Progressbare

Téma:
Predstavenie akcie "Linuxový víkend". (Baky, 10 min)
Raspberry PI ako mediacentrum. (Michal)

Diskusia:
Výmena názorov a skúsenosti s domácimi mediacentrami.
Zmena termínu konania akcie InstallFest. Hlasujte na: http://doodle.com/8sy27kq3ypk4w86w74rpwvtg/admin?#table

Vstup je zdarma, vsetci su vitani.

Viac info:
Installfest: http://installfest.sk/?file=aktualne
Progressbar: http://www.progressbar.sk/
    • Re: Installfest Marec 2013 26.03.2013 | 12:32
      Avatar Michal Sedlák Debian, Ubuntu  Používateľ
      Pokial ma niekto otazky na ktore by chcel odpoved, tak uch napiste sem, nech sa skusim pripravit. idealne ak sa budu tykat temy.
      • Re: Installfest Marec 2013 27.03.2013 | 09:30
        WlaSaTy   Návštevník
        Aké je preťaženie počítača pri použití XBMC? Tie návody mi moc nefungovali a na telefóne s ARM CPU to dosť žerie baterku. Pri stolnom ARM prehrávači by to asi toľko nevadilo, ale ešte som to skúšal na 1GHz x86 VIA a tam to drsne sekalo.
        • Re: Installfest Marec 2013 27.03.2013 | 23:14
          Avatar Michal Sedlák Debian, Ubuntu  Používateľ
          Da sa to v pohode pouzivat, rozhranie reaguje svizne. Problem nastava ked chces nejaky plugin, ako stiahnutie titulkov z netu, alebo nieco dalsie, to uz ide naozaj pomaly, ale pokial si nechas kniznicu preskenovat cez noc, tak je to naozaj svizne.
          • Re: Installfest Marec 2013 28.03.2013 | 08:20
            WlaSaTy   Návštevník
            Ten problém nastával keď XBMC robilo hocičo iné ako priame prehrávanie filmu. A dokonca sa prejavoval aj keď ten program nemal nič robiť a len čakal na príkaz.

            Zaujímalo ma, či tú vlastnosť niekto aj reálne začal opravovať.
            • Re: Installfest Marec 2013 28.03.2013 | 11:43
              Avatar Michal Sedlák Debian, Ubuntu  Používateľ
              Ked prehrava tak prehrava pekne a plynulo. Kedze prehravanie zvuku vytazi rPI tak na 60% tak sa toho popri prehravani neda vela robit.

              Cize torrent client popri prehravani asi nema na rPI buducnost
              • Re: Installfest Marec 2013 28.03.2013 | 12:12
                WlaSaTy   Návštevník
                Áno, pri prehrávaní klesne vyťaženie. Problém je v tom, že pokiaľ sa nekrehráva, alebo ak si človek počas prehrávania chce pozrieť napríklad počasie, tak to preťaží CPU. To sa samozrejme prejaví na odbere el.energie a v druhom prípade aj na sekaní.

                Sranda je v tom, že toto preťažovanie CPU bolo pridané za účelom zlepšenia odozvy, ale má to presne opačný účinok. Holt, XBMC je pekný projekt a má skutočne veľa funkcionality implementovanej. Ale, takáto drobnosť mu zatvára dvere v tomto segmente.

                No nič, skúsim ešte marcové vydania keďže Frodo z februára bol nepoužiteľný. Krabička s inak oveľa vyšším výkonom po zapnutí XBMC prestala reagovať na ďiaľkové, myš a klávesnicu.

                PS: 60% CPU pri prehrávaní hudby je až moc. Ak sa jedná o MP3, tak tie sa zvykli posielať na zvukovku ARM priamo keďže tie systémy nemalo zvukovú kartu ale obvody audio procesora. V prípade zvukového výstupu cez HDMI to môže byť mierne inak, tam som to už nesledoval.